ثبت نام و زمان آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۰

ثبت نام و زمان آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۰ به طور رسمی اعلام شد.

جزئیات اطلاعیه ثبت‌نام و زمان برگزاری آزمون های ورود به حرفه نظام مهندسی اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به شرح ذیل هستند:

به اطلاع کلیه متقاضیان آزمون‌های ورود به حرفه می‌رساند، پیرو تعلیق زمان برگزاری آزمون‌‌های اسفند ماه سال ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا، آزمون‌های مذکور در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (طراحی، نظارت و اجرا)، عمران (محاسبات_ نظارت _ اجرا _ طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان _ ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی)، تاسیسات‌مکانیکی (طراحی و نظارت و اجرا)، تاسیسات‌برقی (طراحی، نظارت و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات‌مکانیکی و تاسیسات‌برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی به‌طور هماهنگ و همزمان به شرح زیر برگزار می‌شود:

تاریخ ثبت نام آزمون نظام مهندسی:

ثبت‌نام آزمون‌ از روز یکشنبه مورخ ۹۹/۱۲/۱۷ آغاز و تا روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ ادامه خواهد داشت.

تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی:

۱ – آزمون‌های معماری (اجرا)، عمران (اجرا) ، تاسیسات مکانیکی(نظارت و اجرا) و تاسیسات برقی(نظارت و اجرا) در روز چهارشنبه(صبح) مورخ ۲۹ اردیبهشت ماه۱۴۰۰

۲- آزمون های معماری(نظارت)، عمران(نظارت)، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک در روز پنج شنبه (صبح) مورخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

۳- آزمون های معماری (طراحی) در روز جمعه(صبح و عصر) ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

۴- آزمون های عمران (محاسبات)، تاسیسات مکانیکی (طراحی)، تاسیسات برقی(طراحی) و طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی در روز جمعه(صبح) مورخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

 

صلاحیت های‌ اضافه ‌شده‌ برای‌ آزمون‌ نظام مهندسی اردیبهشت‌‌ ماه ۱۴۰۰ :

ضمنا مطابق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نظام مهندسی، لازم است جهت ثبت نام در صلاحیت های اضافه شده برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی، متقاضیان دارای شرایط زیر باشند:

۱- صلاحیت «اجرا » برای رشته های تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی:

آزمون ورود به حرفه مهندسان برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته های تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی صلاحیت اجرا برای پایه ۳ برگزار میگردد. و متقاضیان می بایست دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی حداقل پایه ۲ نظارت باشند.

۲- صلاحیت «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» برای رشته عمران

برای اخذ صلاحیت «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری رشته عمران در گرایشهای سازه یا زلزله و همچنین دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی در صلاحیت های نظارت یا اجرای پایه یک و حداقل صلاحیت محاسبات پایه دو باشند.

۳- صلاحیت «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» برای رشته عمران

برای اخذ صلاحیت « طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری رشته عمران در گرایش خاک و پی و همچنین دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی در صلاحیتهای نظارت یا اجرای پایه یک و حداقل صلاحیت محاسبات پایه دو باشند.

خلاصه‌ای از اهم موارد دفترچه راهنمای ثبتنام:

۱- مدرک تحصیلی: متقاضیان میبايست دقت نمايند در زمان ثبت نام آزمون، با توجه به مدرك تحصیلی خود، شرايط لازم را از حیث امكان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسی مطابق با آخرين ضوابط و مصوبات كمیسیون هم ارزی رشته ها دارا باشند.

بديهی است درصورت عدم رعايت اين قبیل موارد، صرف ثبت نام و قبولی در آزمون هیچگونه حقی را برای داوطلبان ايجاد نخواهد كرد و قبولی ايشان كانلم يكن تلقی شده و هر گونه مسئولیت ناشی از آن بر عهده متقاضی شركت در آزمون میباشد، ضمن آنكه دفتر مقررات ملّی و كنترل ساختمان نیز پاسخگوی اينگونه افراد نخواهد بود.

۲- سنوات: مطابق جدول زیر متقاضیانی که سنوات لازم را تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ احراز ننمایند، امکان ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند و در صورت نداشتن شرایط لازم و ورود اطلاعات نادرست جهت ثبت نام و قبولی در آزمون، قبولی آنان کانلمیکن تلقی شده و با آنها مطابق ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

سنوات سوابق كار حرفهاي حداقل براي آزمون ورود به حرفه مهندسان (پایه سه) بعد از اخذ مدرك تحصیلی
ردیف مقطع تحصیلی حداقل سوابق كار حرفهاي
۱ كارشناسی ۳سال
۲ كارشناسیارشد ۲سال
۳ دكتري ۱سال

۳- عضویت در سازمان نظام مهندسی:  جهت ثبت نام در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان اختیاري میباشد.

۴- اطلاعات شركت كنندگان آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان مهرماه ۹۸ و مهرماه ۹۹ در مدت ثبت نام بر روي وبسایت قرار میگیرد تا در صورتی كه داوطلبان آن دوره، متقاضی آزمون آتی نیز باشند، بتوانند فقط با وارد كردن شماره عضويت و مشخصات آزمون مورد درخواست خود را انتخاب نموده و در آن ثبت نام نمایند و دیگر نیازي به وارد كردن كلیه مشخصات توسط این داوطلبان نخواهد بود. همچنین در صورت نیاز به اصلاح اطلاعات موجود، موارد را در فرم ثبت نام اصلاح نمایند.

۵- حدنصاب قبولی: در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان پایه سه در تمامی رشته ها و بخشهاي آن حدنصاب قبولی %۵۰ میباشد.
حدنصاب قبولی در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان در رشته عمران صلاحیتهاي «طرح و اجراي گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجراي بهسازي» %۶۰ میباشد.

۶- اعتبار قبولی: اعتبار قبولی در كلیه آزمونهاي مهندسی حداكثر به مدت ۳سال از تاريخ آزمون میباشد لذا ضروري است قبول شدگان در آزمون مذكور در مهلت تعیین شده نسبت به اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی خود اقدام نمایند.

۷- هزینه آزمون: هزینه آزمون به صورت پرداخت اینترنتی خواهد بود. هزینه مربوطه به شرح ذیل می باشد.

رشته مبلغ (ریال)
معماری طراحی ۱/۱۰۰/۰۰۰
-عمران (نظارت- محاسبات- اجرا)
-تاسیسات مکانیکی (نظارت- طراحی – اجرا)
-تاسیسات برقی (نظارت- طراحی – اجرا )
نقشه برداری
معماری (نظارت – اجرا)
شهرسازی
ترافیک
۱/۱۰۰/۰۰۰
-عمران (طرح و اجرای گود،پی و سازه نگهبان-ارزیابی،طرح و اجرای بهسازی) ۲/۰۰۰/۰۰۰

 

دفترچه راهنما و دستورالعمل ثبتنام آزمون‌های نظام مهندسی:

توجه مهم: مواردی که در بالا ذکر شد مهمترین بخش‌های دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون‌های نظام مهندسی می‌باشد، متقاضیان ضروریست قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه و از مفاد آن مطلع باشند.

لینک دانلود: راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام

لینک ثبتنام آزمون‌های نظام مهندسی:

کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام آزمون‌های نظام مهندسی در سایت دفتر مقررات ملی ساختمان به آدرس بالا، نسبت به ثبت‌نام و اعمال اصلاحات احتمالی اقدام نمایند.

لینک ثبتنام: inbr.ir

 

2 نظر در مورد «ثبت نام و زمان آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ۱۴۰۰»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

      سلام وقت بخیر، حداقل مدرک برای شرکت در آزمون نظام مهندسی کارشناسی می باشد. و با کاردانی مجاز به شرکت در آزمون نمی باشید.