نکاتی برای کسب موفقیت در آزمون نظام مهندسی

مقدمه نکاتی برای کسب موفقیت در آزمون نظام مهندسی : 

نکاتی برای کسب موفقیت در آزمون نظام مهندسی : ۱- از ویژگی‌های کتابهای تشریح کامل سوالات آزمون‌های نظام مهندسی (بانک سوالات سالهای گذشته) نشر نوآور، بررسی نکات کلیدی و بسیار مهم و پرتکرار مباحث مقررات ملی است که در بخش ابتدایی این کتابها آمده است ، سعی شده مطالب بخش مباحث با بررسی سوالات آزمون‌های سالهای گذشته انتخاب شده باشه و از مطالبی باشه که تو آزمون‌ها پرتکرار بودن. حسن این نکات اینه که برای دوستانی که فرصت کافی برای مطاله دقیق و کامل مباحث رو ندارند این قسمت بسیار مفید بوده و مخصوصا نزدیک امتحان برای یادآوری مطالب فراموش شده و فرّار موثر هستن.

۲-کلید واژه : 

پیشنهاد میکنیم حتما از کلیدواژه‌ها استفاده کنید چون اگه بدرستی از کلیدواژه‌ها استفاده کنید میتونید حدودا به ۲۰ سوال از ۶۰ تا سوال آزمون را براحتی و بدون مطالعه پاسخ دهید. و همچنین شدیدا توصیه میکنیم که در تمرینهایی که هر روز برای تست زدن دارید با کلیدواژه تست‌هارو جواب بدید، این کار باعث میشه مهارت استفاده از کلیدواژه رو بمرور بدست بیارید. در نظر داشته باشید برای اینکه بتونید روز آزمون بدرستی از کلیدواژه‌ها استفاده کنید باید قبلا نحوه استفاده از کلیدواژه‌ رو بارها تمرین کرده باشید وگرنه اگر بخواهید برای اولین بار روز آزمون از کلیدواژه استفاده کنید سردرگم خواهید شد و اون کارایی که کلیدواژه‌ها باید داشته باشن رو شما از دست خواهید داد.

۳- همانطور که در نکته شماره ۲ ذکر شد در هنگام تست زنی و بررسی کتاب‌های تشریح کامل سوالات آزمون دوره‌های قبل، برای پاسخ دهی به سوالات حتما از کتاب‌های کلیدواژه استفاده کنید. بدین صورت نحوه کار با کلیدواژه‌هارو یاد میگیرید و سر جلسه امتحان میتونید حداکثر نتیجه رو از این کتابا بگیرید. در ضمن بازم تاکید میشه که استفاده از کلیدواژه‌ها باعث صرفه جویی در مدت زمان پاسخ گویی به سوالات میشه.

به طور مثال در آزمون عمران – نظارت ۶۰ سوال طرح میشه که در مدت زمان ۱۵۰ دقیقه باید پاسخ داده بشه، به عبارتی برای جوابدهی به هر سوال حدود ۲/۵دقیقه فرصت خواهید داشت در حالی که با استفاده صحیح از کتاب‌های کلیدواژه در کمتر از ۱ دقیقه میتوانید به جواب صحیح دست پیدا کنید و در نتیجه فرصت اضافی برای جوابدهی به تعداد سوالات بیشتر خواهید داشت و شانس قبولی خود را افزایش میدید.

0 نظر در مورد «نکاتی برای کسب موفقیت در آزمون نظام مهندسی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *