کتاب بانک سوالات آزمون عمران محاسبات

کتاب بانک سوالات آزمون عمران محاسبات

بدون شک سخت‌ترین آزمون نظام مهندسی برای داوطلبان رشته عمران، صلاحیت محاسبات است که طبق آمار جسته گریخته حداکثر میزان قبولی داوطبان این آزمون حدود ۵ درصد در کل کشور می‌باشد. قبولی در آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات به عواملی مختلفی چون پایه علمی داوطلب، روش مطالعه صحیح، برنامه‌ریزی و زمانبندی مناسب و استفاده از منابع و کتاب‌های خوب وابسته است.

بنابراین می‌بایست برای قبولی در آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات زمان چند برابری نسبت به آزمون نظام مهندسی عمران نظارت و اجرا در نظر گرفته شود.بهترین روش برای قبولی و موفقیت در آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات، بررسی و مرورتست‌های ادوار گذشته است چراکه آزمون عمران محاسبات برخلاف آزمون‌های عمران نظارت و اجرا، محاسباتی و مفهومی بوده و صرفا با تمرین و حل تستهای مختلف میتوان آمادگی لازم جهت موفقیت در این آزمون را کسب کرد.

لذا در این آزمون وقت بیشتری برای مرور و حل تست های ادوار گذشته باید اختصاص دهید. با بررسی کتاب بانک سوالات آزمون عمران محاسبات میتوان تعداد سوالات احتمالی هر مبحث را پیش بینی کرد و برای مباحثی که سوالات بیشتری از آن ها طرح میشود وقت بیشتری اختصاص داد. همچنین سوالات مطرح شده در آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات شباهت بسیار زیادی به سوالات طرح شده در ادوار قبلی این آزمون‌ها دارد که با بررسی آن ها می توان نهایت آمادگی را  به دست آورد.

بودجه بندی سوالات برای آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات به شرح زیر می باشند:

  • مبحث ۹ (طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه) نزدیک ۱۷ سوال
  •  مبحث ۱۰ (طرح و اجرای ساختمان های فولادی) حدود ۱۵ سوال
  •  آیین نامه استاندارد ۲۸۰۰ حدود ۹ سوال
  •  مبحث ۶ (بارهای وارد بر ساختمان) حدود ۶ سوال
  •  مبحث ۷ (پی و پی سازی) حدود ۵سوال
  •  مبحث ۸ (طرح و اجرای ساختمان ها با مصالح بنایی) در حدود ۳ سوال
  •  اصول و مبانی استاتیک، مقاومت مصالح و تحليل سازه‌ها ۳ سوال
  •  مبحث ۱۱ (طرح و اجرای صنعتی ساختمان ها) و مکانیک خاک و گودبرداری جمعا ۲ سوال

به همین منظور انتشارات نوآور کتاب بانک سوالات آزمون عمران محاسبات را با عنوان کتاب تشریح کامل سوالات طبقه بندی شده آزمون های نظام مهندسی عمران محاسبات منتشر کرده است. در این کتاب سوالات ادوار گذشته بر اساس آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان طبقه‌بندی شده‌اند. بطور مثال تمامی سوالات بار باد یا بار برف آزمون‌های دوره‌های قبل در کنار هم و در یک بخش گردآوری شده است. همچنین شایان ذکر است که در ابتدای هر فصل خلاصه درس و یادآوری فرمولهای مهم و مطالب پر تکرار می‌باشد، بنابراین می‌توانید پس از مطالعه هر بخش و موضوعی از مباحث، بلافاصله تست‌های مربوط به همان موضوع را هم مرور کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب بانک سوالات آزمون عمران محاسبات پاسخ‌های کاملا تشریحی، گام به گام بهمراه رسم اشکال مرتبط جهت درک بهتر داوطلبان با هر پایه علمی می‌باشد. در ضمن تمامی سوالات این کتاب با آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان منطبق است و سوالاتی که مربوط به ویرایش‌های گذشته مباحث بود تا جایی که به ارزش سوال آسیب نمیرساند با ویرایش جدید مباحث اصلاح و تغییر کرده است.

امیدواریم با استفاده از کتاب بانک سوالات آزمون عمران محاسبات انتشارات نوآور

شانس قبولی داوطلبان در آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات بیشتر از پیش گردد.

لینک مشاهده کتاب در سایت: https://goo.gl/Y9AUDq

انتشارات نوآور

ناشر تخصصی کتاب های نظام مهندسی

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید:

0 نظر در مورد «کتاب بانک سوالات آزمون عمران محاسبات»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *