مشاوره برای قبولی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه

مخصوص داوطلبان آزمون سال 1403:

جهت دریافت پیامک رایگان و لحظه ای تاریخ ثبت نام، منابع و اخبار آزمون کارشناس رسمی دوره‌ی بعدی، ضمن انتخاب رشته، تلفن همراه خود را در کادر زیر وارد نمایید:

 

مشاوره برای قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه در کلیه رشته‌های هفتگانه مهندسی توسط کارشناسان انتشارات نوآور صورت میگیرد. سوالات خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود. در ضمن تعدادی از سوالات متداول در زیر پاسخ داده شده است. 

سوال ۱: سنوات لازم برای شرکت در آزمون کارشناسی رسمی چقدر می‌باشد؟

پاسخ: بعد از اخذ مدرک کارشناسی گذشت حداقل ۵ سال تا زمان اخذ مدرک کارشناسی رسمی (به عنوان سابقه کار) نیاز خواهد بود تا مجاز به  دریافت پروانه کارشناسی رسمی شوید.

سوال ۲: منظور از سنوات داشتن سابقه بیمه‌ای است؟

پاسخ: خیر، نیازی به سابقه بیمه نیست. سپری شدن ۵ سال پس از اخذ مدرک کارشناسی و گواهی از شرکت مرتبط کافی خواهد بود.

سوال ۳: برای شرکت در آزمون کارشناسی رسمی محدودیت سنی وجود دارد؟

پاسخ: بله، معمولا داشتن ۲۴ سال تمام و حداکثر ۶۵ سال، به عنوان یکی از شرایط شرکت در آزمون می‌باشد.

سوال ۴: آیا کارشناس رسمی به عنوان شغل محسوب می شود و کارمندان دولت می‌توانند در آزمون کارشناسی رسمی شرکت کنند؟

پاسخ: کارشناس رسمی شغل محسوب نمی‌شود، بنابراین داوطلبان در صورت موفقیت به کسب پروانه کارشناسی در کنار شغل خود می‌توانند کار کارشناسی نیز انجام دهند.

سوال ۵: آیا منابع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری با آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه یکی است؟

پاسخ: بله، منابع هر دو آزمون یکی است چون ماهیت کار هر دو کارشناس یکی است و صرفا نهادهای برگزار کننده این آزمون‌ها متفاوت هستند.

سوال ۶: آزمون کارشناسی رسمی معمولا چند سال یکبار برگزار می‌شود؟

پاسخ:طبق روال سالهای گذشته، این آزمون‌ها معمولا هر  دو یا سه سال یکبار توسط دادگستری یا قوه قضاییه برگزار می‌شود.

سوال ۷: برای آزمون کارشناسی رسمی چه کتاب‌هایی مطالعه شوند؟

پاسخ: برای آمادگی در آزمون‌های کارشناسی رسمی، انتشارات نوآور کتابهای “درسنامه” با هدف آموزش بصورت خودآموز و همچنین کتابهای “تشریح سوالات آزمون‌های کارشناسی رسمی” با پاسخ‌های تشریحی و با هدف مرور و بررسی تستهای ادوار گذشته تهیه و تدوین نموده است. که در فروشگاه انتشارات نوآور قسمت کارشناسی رسمی قابل مشاهده است.

سوال ۸: آیا آزمون کارشناسی رسمی کتاب باز است؟

پاسخ: خیر، برخلاف آزمون نظام مهندسی در آزمون کارشناسی رسمی امکان استفاده از کتاب میسر نیست و شخص باید با دانسته‌های خود سوالات را پاسخ دهد.

سوال ۹: آیا بدون مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه می‌توان در آزمون کارشناسی رسمی ثبت نام کرد؟

پاسخ: خیر، یکی از شروط شرکت در آزمون کارشناسی رسمی داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت می‌باشد.

سوال ۱۰: آیا در آزمون کارشناسی رسمی امکان شرکت در چند رشته و دریافت چند پروانه می‌باشد؟

پاسخ: خیر، فقط در یک رشته (با توجه به شرایط ثبت نام) برای آزمون می‌توان شرکت کرد و در یک رشته پروانه کارشناسی دریافت نمود.

سوال ۱۱: آیا قبولی در آزمون کتبی کارشناسی رسمی به منزله قبولی قطعی محسوب می‌شود؟

پاسخ: خیر، قبولی در آزمون كتبی بمنزله قبولی قطعی نیست و آزمون شفاهی و مصاحبه عقیدتی نیز باید سپری شود.

سوال ۱۲: آیا دوطلبان، هر شهری را می‌توانند به عنوان شهر محل خدمت انتخاب نمایند؟

پاسخ: خیر، داوطلبان باید بومی استان و شهر حوزه قضایی، انتخاب شده در ثبت نام باشند.

سوال ۱۳: پس از قبولی در آزمون کارشناسی رسمی امکان انتقال محل خدمت به شهر دیگر وجود دارد؟

پاسخ: خیر، پس از قبولی هر کارشناس می‌بایست حداقل ۱۰ سال در شهر محل انتخابی فعالیت نماید.

سوال ۱۴: آزمون کارشناسی رسمی نمره منفی دارد؟

پاسخ: معمولا آزمون کارشناسی رسمی به صورت چهارگزینه‌ای بوده و هر سه جواب اشتباه یک پاسخ صحیح را حذف خواهد کرد.

سوال ۱۵: ظرفیت پذیرش و رشته مورد پذیرش این آزمون ها به چه صورت است؟

پاسخ: ظرفیت پذیرش و نیز رشته‌های مورد تقاضای هر دوره متفاوت است که همراه دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی رسمی منتشر می‌شود.

هدف از این مقاله مشاوره برای قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه می‌باشد، می‌توانید مقاله “شرایط ثبت نام در آزمون کارشناسی رسمی” را نیز که در همین راستا تهیه شده است مطالعه نمایید. در ضمن مهندسان می‌توانند سوالات خود را در پایین همین مقاله  و در قسمت نظرات مطرح نمایند که در اسرع وقت کارشناسان مربوطه انتشارات نوآور پاسخ خواهند داد، سوالاتی که بیشتر پرسیده شوند در لیست سوالات بالا (مشاوره برای قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه) قرار خواهند گرفت. 

موفق باشید.

تیم فنی انتشارات نوآور

مشاوره برای قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه

404 نظر در مورد «مشاوره برای قبولی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • با عرض سلام و احترام
  برای آزمون کارشناس رسمی تاسیسات ساختمان اگر فقط دروس مربوط به قسمت مکانیکی رو بخونیم و قسمت برقی رو نخوانیم میتوانیم در آزمون موفق بشیم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام.اینجا سوالات مربوط به کارشناس رسمی قوه قضائیه و دادگستری پاسخ داده می‌شود. در صفحات مرتبط با آزمون نظام مهندسی سوال خود را مطرح نمایید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام برای کارشناس رسمی قانون تسهیل است و نمیشه گفت چند تا سوال باید زد تا بتوانید در آزمون کارشناسی رسمی قبول شوید.

 • سلام و قت بخیر برای مصاحبه قبول شدگان کارشناس رسمی قوه قضاییه شما مشاوره دارین، من این ازمون قبول شدم مصاحبه ش نمیدونم چطوریه؟ راهنمایی می خام

 • یحیی‌سلطانی می‌گوید:

  باسلام ایا مدرک کارشناسی ارشد در رشته مورد تقاضا هم قابل قبوله؟
  یا اینکه حتما مدرک کارشناسی ملاک عمله؟

 • با سلامو احترام،جسارتا اگر با اعلام نتایج کارشناسی قوه قضاییه حد مجاز کسب کنم ، نیازی هستش کارشناسی دادگستزی هم امتحان بدم؟ یا اینکه مصاحبه هر دو‌یکی است؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام آزمون کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضائیه مجزا از هم هستن پس مصاحبه و روند قبولی جداگانه ای دارند.

 • سلام من دوسال کار اموز وکالت و۳سال وکیل پایه یک بودم ایا به عنوان سابقه مرتبط با رشته امور ثبتی محسوب میشود به نظر شما رشته مرتبط با سابقه کار من کدام رشته هست

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع بیشتر از رشته های آزمون و شرایط هر کدام توصیه میشود حتما دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون را مطالعه نمایید. ضمنا برای اطلاع از شرایط دقیق سابقه کاری موردنظر میتوانید با شورای عالی کارشناسان رسمی و یا مرکز وکلای قوه قضائیه تماس بگیرید. موفق باشید.

 • رقیه ازادی می‌گوید:

  سلام، خسته نباشید، من رشته ام حقوق کارشناسی ارشد ترم اخر جنایی و جرم شناسی هستم، ۴۸ سال سن دارم، ایا میتوانم در ازمون رسمی دادگستری وقوه قضاییه شرکت نمایم، من بیکارم با دوتا لیسانس، وارشد،

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع بیشتر در این زمینه میتوانید با مرکز وکلای قوه قضائیه و یا شورای عالی کارشناسان رسمی تماس بگیرین.

 • سلام در مورد ضرایب منابع (عمومی و تخصصی) رشته حسابداری اطلاعات دارید؟ چون در هیچ سالی در دفترچه ضرایب درج نشده، اگر ضریب نداشته باشد که پس بیشتر روی سوالات عمومی وقت بذاریم بهتره تا دروس تخصصی که محاسبات دارد

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، آزمون کارشناسی رسمی ضریب نداره و تفاوتی نداره که کدام دسته از سوالات را پاسخ دهید. ضریب تمامی سوالات عمومی و اختصاصی یک هست. البته که تعداد سوالات عمومی کمتر از اختصاصی هست و فقط با حل سوالات عمومی نمیشه حد نصاب لازم را به دست اورد و باید بتوانید به تناسب به سوالات اختصاصی هم پاسخ دهید. اما به طور کلی تفاوتی بین ضریب سوالات عمومی و اختصاصی وجود ندارد.

 • سلام من رشتم معماری هست ودر مدرکم عنوان رشته زده علمی کاربردی معماری ایا برای راه وساختمان میتونم شرکت کنم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع بیشتر میتوانید با شورای عالی کارشناسان رسمی تماس بگیرین تا دقیق تر شما را راهنمایی نمایند، شماره های تماس در دفترچه راهنمای ثبتنام و در سایت شورای عالی کارشناسان رسمی آمده است.

 • با سلام، من لیسانس عمران (گرایش ساختمان های آبی) و ارشد عمران ( گرایش سازه) دارم. میخواستم بدونم که میتونم در آزمون کارشناس رسمی در رشته راه و ساختمان شرکت کنم ؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، با توجه به اینکه ملاک برای شرکت در آزمون، مدرک کارشناسی است و در دفترچه راهنمای ثبتنام گرایش آب مجاز به شرکت نیست، احتمالا شاید امکان شرکت در آزمون را نداشته باشید، توصیه میشود برای اطلاع دقیق‌تر با مرکز وکلای قوه قضائیه و یا شورای عالی کانون کارشناسان رسمی تماس بگیرین.

 • درود بر شما
  من بیماری غلظت خون دارم و پای چپ من لخته خون داره آیا ممکنه رد بشم یا نه ؟ ممنون میشم جواب بدید برام مهمه
  و مورد بعدی اینکه ظرفیت هر استان رو کجا میتونیم ببینیم

 • سلام من دوسال کاراموز وکالت چهارسال وکالت سابقه دارم درحال حاضر سردفتر هستم ایا به عنوان سابقه مرتبط با رشته امور ثبتی محسوب میشود به نظر شما رشته متناسب با سابقه من کدام هست

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام. مطابق مصوبه هيات محترم نظارت مركز، اشتغال همزمان به وكالت و كارشناسی رسمی دادگستری يا اشتغال همزمان در دو رشته كارشناسی رسمی ممنوع است، وكال يا كارشناسان رسمی دادگستری فقط درصورت انصراف از وكالت يا كارشناسی رسمی قبلی ميتوانند پروانه كارشناسی رسمی دادگستری جديد اخذ كنند.

 • سلام من دوسال کارآموز وکالت و سه سال وکیل پایه یک ایا به عنوان سابقه مرتبط با رشته امور ثبتی محسوب میشه به نظر شما رشته مرتبط باسابقه من کدام هست

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام مطابق مصوبه هيات محترم نظارت مركز، اشتغال همزمان به وكالت و كارشناسی رسمي دادگستری يا اشتغال همزمان در دو رشته كارشناسی رسمی ممنوع است، وكال يا كارشناسان رسمی دادگستری فقط درصورت انصراف از وكالت يا كارشناسی رسمی قبلی ميتوانند پروانه كارشناسی رسمی دادگستری جديد اخذ كنند.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام. ظرفیت پذرش با توجه به قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، وکلا، کارشناسان رسمی، و مشاوران خانواده قوه قضائیه ملزم به برگزاری آزمون کارشناسان رسمی سالیانه توسط سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشند. افرادی که حداقل ۷۰ درصد امتیاز کلی و ۱ درصد بالاترین امتیاز را در هر رشته کسب می‌کنند، به عنوان پذیرفته شده معرفی می‌شوند و برای مراحل بعدی مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه انتخاب می‌شوند

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، یکی از شرایط آزمون که در دفترجه ذکر شده است داشتن حداقل ۵ سال سابقه کاری مرتبط هست. و ارائه این سابقه میتواند با داشتن یک گواهی معتبر احراز شود. برای اطلاع بیشتر میتوانید با شورای عالی کارشناسان رسمی و یا مرکز وکلا قوه قضائیه تماس بگیرید.

 • احسان نیکنامی می‌گوید:

  سلام
  رشته تحصیلی من ارشد مکانیک تبدیل انرژی هست و کارشناسی هم مکانیک طراحی جامدات با توجه به اینکه حدود ده سال سابقه کار در شرکت های صنعتی مختلف را دارم الان باید در کدوم رشته در کارشناسی رسمی دادگستری شرکت کنم ؟ و کدوم کتاب و منبع را بخونم …. ممنونم اگر پاسخ بدید …. تشکر

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع بیشتر در این باره میتوانید دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون را بررسی نمایید تا با رشته ها و گرایش های آزمون بیشتر آشنا شوید.

 • سلام
  رشته کارشناسی ارشد من سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیای است ایا می تونم در رشته نقشه برداری و اطلاعات مکانی شرکت کنم

 • با سلام . بنده لیسانس برق-شبکه های انتقال و توزیع برق هستم.حدود ۱۳سال سابقه کاری دارم که ۱۱ سال در حوزه انتقال و توزیع برق هست و ۲ سال هم سرپرست تاسیسات برق یک کارخانه خیلی معتبر بوده ام. اگر در رشته برق ماشین و تاسیسات کارخانجات شرکت کنم و در آزمون قبول بشوم با توجه به سابقه کاری چقدر شانس پذیرش دارم.با توجه به اینکه پروانه نظارت در نظام مهندسی دارم بهتر نیست در رشته تاسیسات ساختمان شرکت کنم ؟ البته به رشته تاسیسات کارخانجات علاقه دارم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بر اساس دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون، رشته ریاضی محض جزء رشته های اعلام شده دفترچه نیست. برای اطلاع بیشتر میتوانید از شورای عالی کانون کارشناسان رسمی پیگیری نمایید. موفق باشید.

 • هاشم مشتاقی می‌گوید:

  باسلام
  بنده دارای کارشناسی حقوق هستم ومیخواستم برای رشته نفقه ثبت نام کنم
  ومدت ۸ ساله که در پروژه عمرانی به عنوان مشاور حقوقی مشغول به کار هستم
  ایا جز سوابق مرتبط با رشته نفقه محسوب میشود ؟وبرای ثبت نام مشکلی ندارد ؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، مطابق با دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون ، سوابق کاری ارائه شده باید دقیقا مرتبط با رشته آزمون باشد. و اگر سابقه کاری شما در حوزه پروژه های عمرانی است ، نمیتوانید این سابقه را برای رشته نفقه ارائه دهید.

 • سلام خسته نباشید
  آیا شرکت در رشته برتامه ریزی شهری با یه امتحان دارای پروانه چند صلاحیت زیر مجموعه برنامه ریزی شهری مثل کارشناس بر کف و یا بایر و دایر و …. می شوی یا باید جدا جدا امتحان بدی؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، به طور کلی برای رشته برنامه ریزی شهری یک ازمون سراسری برای ورود به این حرفه برگزار میشود، اما جهت اطلاع بیشتر در مورد سوالی که مطرح کردین توصیه میشود حتما با شورای عالی کانون کارشناسان رسمی تماس بگیرین تا دقیقتر شما را راهنمایی کنند. موفق باشید.

 • با سلام
  در رشته فناوری اطلاعات ،امکان دارد خارج از منابع که اعلام کردند از منابع دیگر سوال طرح شود ؟؟ دلیل این سوال من اینه که مثلا امسال از قانون اصناف به عنوان منبع معرفی نشده است، در حالی که سالهای قبل از این قانون سوال طرح شده است. ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بله امکانش هست، به طور کلی در همه رشته های کارشناسی رسمی احتمالش هست که خارج از سرفصل های مشخص شده، یک یا چند سوال نیز مطرح شود که از منبع مشخصی نباشه. در همه رشته ها این اتفاق ممکن هست بیفته و البته تعداد این سوالات زیاد نیست.

 • سلام من کاردانی مکانیک ماشین الات و کارشناسی طراحی و نقشه کشی صنعتی و ده سال سابقه کار دارم آیا میتونم در آزمون کارشناسی دادگستری شرکت کنم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه توصیه میشود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون را مطالعه فرمایید. و در صورتی که رشته شما در دفترچه ذکر نشده میتوانید برای اطلاع از امکان شرکت در آزمون، با شورای عالی کانون کارشناسان رسمی تماس بگیرین تا دقیق تر شما را راهنمایی نمایند. موفق باشید.
   شماره های تماس با شورای عالی کانون کارشناسان:
   ۰۲۱-۲۳۸۵۲۷۰۲ و
   ۰۲۱-۲۳۸۵۲۷۰۵ و
   ۰۲۱-۲۳۸۵۲۷۰۶ و
   ۰۲۱-۲۳۸۵۲۷۱۵

 • درود.ببخشید با مدرک مهندسی تکنولوژی الکترونیک میتونم تو آزمون برق کارخانجات شرکت کنم.ممنون میشم جوا بدید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، در دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون به طورصریح به رشته تکنولوژی الکترونیک اشاره نشده است، توصیه میشود برای اطلاع دقیقتر در این باره با شورای عالی کانون کارشناسان رسمی تماس بگیرین. موفق باشید

 • با سلام
  حدنصاب ۱۰ از ۲۰ اعلام شده
  سال گذشته دقیقا گفته بوده ۱۲ از ۲۰ با احتساب تراز گیری
  امسال چه جوریه، یعنی باید نصف کل سوالات رو می زدیم یا نصف نمره آخرین نفر در اون رشته؟
  و آیا حوزه به حوزه در همون رشته مجزا حساب میشه؟
  ممنون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، در دفترچه راهنمای ثبت نام سال ۱۴۰۰، در مورد حدنصاب قبولی چیزی عنوان نشده بود، و با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش نفرات در هر حوزه و منطقه محدود هست. احتمال قبولی میتواند به بالاترین نمره فرد پذیرفته شده نیز بستگی داشته باشد، البته برای اطلاع بیشتر میتوانید با شورای عالی کانون کارشناسان رسمی تماس بگیرید. موفق باشید

 • سلام وعرض خسته نباشید ببخشید من مدرک مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارم ایا میتونم در رشته نقشه برداری ثبت نام کنم یا خیر

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بر اساس مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها: احتمالا شاید بتوانید در آزمون نظام مهندسی نقشه برداری شرکت کنید و پروانه اشتغال به کار در صلاحیت نقشه برداری با کد مرتبط را دریافت نمایید. توصیه میشود برای کسب اطلاع دقیقتر حتما حضورا به اداره راه و شهرسازی مراجعه نموده و مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید تا بر اساس آن به شما بگویند که دقیقا چه شرایطی دارید. موفق باشید.

 • سلام وقت به خیر…. با توجه به انتشار جزوه و کتابهای مختلف برای ازمون کارشناس رسمی دادگستری…شما کتابی یا انتشارات خاصی برای رشته برق و ماشین الات و تاسیس کارخانه جات معرفی میکنید؟
  سپاسگزارم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، در رابطه با آزمون کارشناس رسمی رشته برق ماشین و کارخانجات، کتابهای با عناوین “درسنامه” و “تشریح سوالات ادوار گذشته” در سایت نوآور ارائه شده است. برای اطلاع بیشتر از جزئیات کتابها میتوانید به این لینک رجوع کنید. موفق باشید.

 • مجید زارعی می‌گوید:

  با سلام خسته نباشید..
  بهترین راه قبولی در آزمون کارشناس رسمی رشته راه و ساختمان چی می باشد.
  ودر کل کدوم سرفصل ها در امتحان لازمه خونده بشه

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع بیشتر در این باره میتوانید با همکاران ما در بخش مشاوره تماس بگیرین. موفق باشید.
   ساعت کاری:
   شنبه تا چهارشنبه: ۱۰ الی ۱۷:۳۰
   و پنج‌شنبه: ۱۰ الی ۱۴
   تلفن: ۲-۰۲۱۶۶۴۸۴۱۹۰

 • سلام خسته نباشید با رشته برق شرکت در آزمون تاسیسات ساختمانی از نظر درامد بهتره یا ماشین الات کارخانجات؟
  ساکن شهر بروجرد هستم. ممنون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، به طور دقیق نمیشه گفت که میزان درآمد کدام بیشتر هست؟ البته حوزه کاری رشته کارخانجات بسیار گسترده تر هست، اما باید توجه داشت که شما در چه شهر و منطقه ای قرار هست فعالیت داشته باشید، چرا که در شهرهای صنعتی بازار کار رشته کارخانه جات میتونه بهتر باشه، البته به تعداد ظرفیت پذیرش در دفترچه هم باید توجه داشت، چرا که بعضا ممکن هست به دلیل عدم نیاز به یک رشته، ظرفیت پذیرش آن در دفترچه کمتر باشه یا اصلا ظرفیتی اعلام نشه. و بنابراین بعد از انتشار دفترچه آزمون شاید بهتر بشه راجب این موضوع نظر داد

 • محمدعلی جنتی می‌گوید:

  یکی از دوستانم بالای ۶۵ بوده ودرآزمون کارشناس رسمی شرکت کرده و دوره کارآموزی راهم گذرانده حالا کارشناس رسمی میباشد ولی اعلام کردید شرایط سنی دارد و حداکثر ۶۵ سال می تواند شرکت کندلطفا پاسخ دهید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، شرایطی که ذکر شده دقیقا مطابق با شرایط آمده در دفترچه راهنمای ثبت نام بیان شده است.

 • ایرج حیاتی می‌گوید:

  سلام میخواهم بدانم امتیاز شش ماه در جبهه و داشتن کارت ایثارگری و اثر ان در کسب نمره ازمون کارشناسی دادگستری چقدر است

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع از میزان و نحوه تاثیر سهمیه ها، توصیه میشه حتما دفترچه راهنمای ثبتنام آزمون را مطالعه نمایید. موفق باشید

 • صالح خسروی می‌گوید:

  سلام. من کارشناسی حقوق ثبت دارم. برای کارشناسی رسمی دادگستری امور ثبتی، نیاز به چه دوره اموزشی هست و اینکه دوره های مهندسی و نقشه کشی هم هست؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، در صورتی که تمایل به شرکت در کلاس های آمادگی آزمون کارشناس رسمی امور ثبتی را دارین، میتوانید به این لینک رجوع کنید.

 • منظور از سابقه کار مرتبط، سابقه مرتبط با رشته تحصیلی هست و یا رشته مورد نظر برای آزمون؟ به عنوان مثال، من اقتصاد خوندم و ۷ سال سابقه کار در حوزه اقتصاد رفاه دارم. میتونم امور سرمایه گذاری امتحان بدم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، منظور از سابقه کار، سابقه ای هست که مرتبط با رشته آزمون باشه، البته رشته تحصیلی هم باید مطابق با رشته های اعلام شده در دفترچه و رشته های مرتبط و مجاز آزمون باشه.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع دقیق تر در این باره میتوانید با شورای عالی کانون کارشناسان رسمی تماس بگیری

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، ظرفیت صفر یعنی: پذیرش در آن رشته و محل مربوطه صفر هست و کسی پذیرفته نمیشود

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای راهنمایی و مشاوره در این زمینه میتوانید با بخش مشاوره دفتر تماس بگیرین تا همکارانمان بیشتر خدمتتون توضیح دهند. موفق باشید

 • مهدی زارع می‌گوید:

  سلام من کاشرناسی رشته مهندسی کشتی گرایش موتور و ارشد مهندسی صنایع دارم. در چه آزمونی برای کارشناسی رسمی دادگشتری امکان ثبت نام دارم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، با توجه به اینکه ظرفیت و رشته های پذیرش در هر دوره ممکن هست تغییر داشته باشد، برای اطلاع بیشتر میتوانید دفترچه راهنمای آزمون را مطالعه نمایید، در دفترچه ضمن اعلام ظرفیت رشته ها، به طور دقیق ذکر شده که چه رشته و گرایش هایی در هر دوره آزمون میتوانندشرکت کنند.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام با توجه به نیاز به شورای عالی کانون کارشناسان از طریق دفترچه مشخص می‌شود. و هرسال با سالهای قبل متفاوت است.

 • ببخشید من ساکن کرج هستم ولی ۵ سال سابقه بیمه ام در تهران رد شده است میتونم توی آزمون شهر تهران انتخاب کنم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع بیشتر میتوانید شرایط دفترچه را مطالعه نمایید و یا با شورای عالی کارشناسان رسمی تماس بگیرین

 • زینب جعفری می‌گوید:

  سلام، من کارمند بانک هستم، میتونم در رشته کارشناسی رسمی حسابداری شرکت کنم؟شغل بانک،شغل مرتبط هس یا نه؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بر اساس دفترچه ثبتنام آزمون ، یکی از شرایط آزمون این هست که رشتتون حسابداری بوده باشه و دارای حداقل ۵ سال سابقه مرتبط در رشته موردنظر آزمون باشید،(این سابقه کاری هم بعد از اخذ مدرک لیسانس محاسبه میشود)

 • کبری کمری می‌گوید:

  سلام وقت بخیر
  برای شرکت در مصاحبه کارشناسی رسمی داگستری نمونه سوالات تخصصی و عمومی در رشته امور ثبتی چگونه میتوانم تهیه کنم آیا کتابی در این زمینه موجود می باشد که سوالات تخصصی هم پوشش دهد یا خیر ؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر ، برای اطلاع بیشتر از کتابهای ارائه شده در خصوص دروس تخصصی و عمومی آزمون کارشناس رسمی امورثبتی به این لینک رجوع کنید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، شما میتوانید شماره موبایل خود را درخبرنامه سامانه پیامکی سایت نوآور ثبت نمایید تا از آخرین اخبار مربوط به ثبتنام و برگزاری آزمون مطلع شود. برای اطلاع بیشتر به این لینک رجوع کنید.

 • با سلام واحترام جهت آزمون سال بعد ۱۴۰۲ میخوام شروع به خواندن کنم لطفآ منابع کامل را بفرمایید که تهیه کنم سپاس فراوان

 • سلام وقت بخیر
  بومی بودن در مورد استان مدنظر است یا شهرستان نیز اهمیت دارد.
  من در مرکز استان زندگی میکنم اما میخوام یکی از شهرستان های استان را انتخاب کنم موندم چکار کنم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اطلاع دقیق در این زمینه توصیه میشه حتما با مرکز وکلای کانون کارشناسان رسمی تماس بگیرین تا شما را راهنمایی کنند. موفق باشید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بطور دقیق در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون حدنصاب قبولی را مشخص نکرده اند. اما لازم است توجه داشته باشید که علاوه بر کسب حد نصاب باید نمره شما از سایر رقباتون هم بالاتر باشه تا بتونید در آزمون پذیرفته شوید. موفق باشید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، شرط لازم و ضروری برای شرکت درآزمون کارشناسان رسمی داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار تجربی در رشته مورد تقاضا مطابق با نظر کمیته تخصصی مربوطه است. که این سابقه لزوما به معنی داشتن سابقه بیمه نمی‌باشد. و در مورد مدرک تحصیلی حداقل داشتن لیسانس ضروری است.

 • سلام
  در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری در رشته حسابداری و حسابرسی
  آیا از حسابداری صنعتی هم سوال می آید
  چون من کتاب از انتشارات نوآور تهیه کردم ولی هیچ گونه اشاره ای به حسابداری صنعتی نشده است .
  در برخی سایت ها به حسابداری صنعتی اشاره شده است و در برخی سایت ها اشاره نشده است.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بر اساس آخرین دفترچه ثبت نامی آزمون کارشناس رسمی دادگستری، حسابداری صنعتی جزء سرفصل های آزمون عنوان نشده است . و بنابراین تا الان هم در منابع آزمون قرار نداشته است. همچنین طبیعتااز آن سوالی در آزمون نیامده است. و برای دوره بعدی آزمون کارشناس رسمی هنوز منابع اعلام نشده که مشخص شود حسابداری صنعتی جزء منابع قرار می گیرد یا خیر.

 • سحرمجیدی می‌گوید:

  سلام وقتتون بخیر
  من در آزمون کتبی کارشناس رسمی پذیرفته شدم. سوالات شفاهی علاوه بر سوالات تخصصی رشته خودم سوالات قوانین کارشناسی هست یا نه؟ چون من شنیدم فقط سوالات تخصصی رشته خودمون و بعد هم سوالات عقیدتی میپرسن

 • اوطلب گرامي با توجه به اينكه شما حد نصاب نمره آزمون كتبي كارشناسان رسمي قوه قضاييه را اخذ نموده اما به دليل پر شدن ظرفيت حوزه انتخابي خود مردود شدهايد، در صورت تمايل ميتوانيد در تكميل ظرفيت آزمون شفاهي كارشناسان رسمي ۱۳۹۹ ثبتنام نماييد. بديهي است پذيرش شما منوط به قبولي در مرحله آزمون شفاهي و استعلامات و در مناطق داراي ظرفيت خالي خواهد بود.
  منظورشان از این پیام چی هست یعنی ممکنه هر استانی بشه یا فقط البرز که خودم انتخاب کردم؟مناطق ظرفیت خالی کدام استان؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، تنها در استان انتخابی برای آزمون (استان البرز) می توانید در آزمون شفاهی تکمیل ظرفیت شرکت نمایید. و در هر استان دیگری غیر از محل انتخابی آزمون امکان پذیر نیست. موفق باشید.

 • سید حامد بهجت نیا می‌گوید:

  سلام خسته نباشید من در آزمون مرحله کتبی کارشناسی رسمی قوه قضاییه رشته راه و ساختمان پذیرفته شدم آیا کتاب نمونه سوالات مصاحبه رو دارید و اینکه در جریان هستید که آیا آزمون عقیدتی و احکام همزمان با آزمون شفاهی برگزار میشه؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر ، شما میتوتنید کتاب «قوانین و مقررات و مباحث عمومی آزمون های کارشناس رسمی ( ویژه تمامی رشته ها) » را که مطالعه آن جهت داوطلبان مصاحبه و گزینش ضروری می باشد ، را تهیه نمایید. لطفا به این لینک رجوع کنید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، با توجه به حوزه آزمون مربوطه در همان مرکز استان مصاحبه انجام می پذیرد. موفق باشید

 • سلام خسته نباشید.
  من رشته برق خوندم بعد پروانه طراحی و نظارت نظام مهندسی دارم الان هم رشته حقوق میخونم سوالم این هست که من میتونم هم پروانه کارشناس رسمی و هم پروانه وکالت داشته باشم . راهنمایی کنید ممنون میشم.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، مطابق با آخرین دفترچه قوه قضائبه و بر اساس مصوبه هیئت نظارت مرکز، اشتغال همزمان وکالت و کارشناسی رسمی دادگستری و یا اشتغال همزمان در دو رشته کارشناسی رسمی ممنوع است. موفق باشید.

 • با سلام
  در ایین نامه ۱۸۷ گفته شده است برای اخذ مجوز کارشناسی و یا تاسیس دفاتر کارشناسی می بایست در هیچکدام یک از ارگان های دولتی استخدام نبود
  لطفا راهنمایی کنید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر ، بر اساس آخرین دفترچه قوه قضائیه :با توجه به اینکه « کارشناس رسمی دادگستری » شغل محسوب نمی شود، کلیه افراد شاغل در موسسات دولتی و غیر دولتی در صورت داشتن شرایط می توانند در آزمون ثبت نام نمایند و در صورت قبولی در هر دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه و طی مراحل قانونی موفق به اخذ پروانه «کارشناس رسمی دادگستری » شوند.

 • با سلام و خسته نباشید
  رشتم مهندسی مکانیک .مدرک کارشناسیم مکانیک عمومی و مدرک ارشدم تبدیل انرژی هست و در یک شهر ۱۰۰ هزار نفری ساکنم با توجه به شرایط و اینکه چند رشته میتونم واسه کارشناس رسمی آزمون بدم میشه راهنمایی بفرمایید مناسب ترینش کدوم هست ؟ مرسی

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، می‌توانید در رشته تاسیسات ساختمانی و تاسیسات کارخانجات شرکت کنید. جهت اطلاع بیشتر از کانون کارشناسان پیگیری کنید. موفق باشید.

 • سلام. مصاحبه قبول شدگان آزمون کتبی مرکز قوه قضاییه شامل چه مباحثی هست ؟؟(رشته امور بانکی)
  و آیا مصاحبه عقیدتی هم هست ؟؟

 • سلام. وقتتان بخیر .ببخشید برای آزمون شفایی کارشناسی رسمی قوه قضاییه رشته راه و ساختمان از چه مباحثی سوال میکنند؟

 • مجید رضایی می‌گوید:

  سلام بنده در ازمون شرکت کردم حد نصاب قبولی رو زده۳۰/۲۶ ونمره بنده شده ۳۰/۲۶ودر کادر نهایی زده اخرین فرد قبولی ۳۱/۲۶ ومردد،مگه حد نصاب برای نمره کتبی ملاک نیست،به چه شماره ای وکلا اعتراض کنم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، آزمون رقابتی بوده و براساس ظرفیت افراد برای مرحله اول مجاز می‌شوند. جهت اطلاع بیشتر از طریق مرکز وکلا پیگیری کنید. موفق باشید.

 • سلام نمره کتبی من ۴۰.۵۱ و مجاز شدم و حد نصاب ۲۰.۱۸ و نمره آخرین فرد قبولی ۲۰.۵۱ میباشد ممنون میشم راهنمایی نمایید که چند نفر قبول شدن یا چند درصد زدم یا نفر چندم هستم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، تعداد افراد مجاز شده برای مرحله اول، ۲۰ درصد علاوه بر تعداد ظرفیت می‌باشد. موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر من در رشته امورثبتی دعوت به مصاحبه شدم من حدود ۱سال سابقه بیمه دارم و ۵ سال هم نظام مهندسی نقشه برداریم گرفتم برای ارایه سابقه کار کافیه؟؟
  برای مصاحبه امور ثبت منبع خاصی اگر میشناسید لطفا راهنمایی کنید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، طبق دفترچه ثبت‌نام آزمون داشتن حداقل ۵ سال تمام سابقه تجربی در رشته مورد تقاضا مطابق با نظر کمیته تخصصی الزامی‌است. جهت اطلاع بیشتر از مرکز وکلا پیگیری کنید.
   باتوجه به این‌که سوالات حقوقی پرسیده می‌شود توصیه می‌شود کتاب مباحث عمومی را تهیه کنید. لطفا به این لینک جهت مشاهده و سفارش کتاب رجوع کنید.

 • شهر محل ثبت نام من ظرفیتش یک نفر هست، الان من قبول شدم، نمره قبولی ایم برابر حداقل نمره هست، سوالم اینه که کسی غیر از من به مرحله شفاهی دعوت شده یا نه؟
  سوال دیگه اینکه مرحله شفاهی کی شروع می شه؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بله، معمولا ۲۰ درصد اضافه بر ظرفیت برای مرحله اول مجاز می‌شوند. مشخص نیست از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود. جهت اطلاع بیشتر می‌توانید از مرکز وکلا پیگیری کنید. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، آزمون کارشناس رسمی صلاحیت ندارد. جهت اطلاع از ثبت‌نام با توجه به رشته‌تان از کانون کارشناسان پیگیری کنید. موفق باشید.

 • سلام من نمره ۳۰.۳ کسب کردم و حد نصاب قبولی ۲۶.۳ هستش. همچنین نمره ی آخرین فرد قبولی ۳۵.۷ هست. آیا سهمیه ایثارگران من اعمال شده یا نه. و امکان هست با ۳۰ درصد اون قبول بشم یا خیر.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بله اعمال شده جهت اطلاع بیشتر لطفا از طریق مرکز وکلا پیگیری کنید. موفق باشید.

 • محمد صادق می‌گوید:

  با سلام
  در کارنامه بنده حدنصاب عدد ۳۸ درصد اعلام شده و نمره کتبی بنده ۴۵ هست، ظرفیت هم ۲ نفر هست برای شهر ما… نمره اخرین فرد قبولی هم نوشته شده که ۳۸ هست.
  سوالی که از حضور شما دارم این هست که با توجه به اینکه بنده در شهری شرکت کرده ام که بنا به اطلاع قبلی داوطلبان قوی وجود نداشته اند، تعداد افراد دعوت شده چه تعداد هست؟ ایا ۲ نفر که شامل بنده و یک نفر دیگر که نمره ۳۸ آورده است می شود؟ و یا تعداد ۳ نفر هست ( بنابر این قانون که باید ۲۰ درصد بیشتر دعوت به مصاحبه شود؟)
  و سوال مهمتری که از حضورتون دارم این هست که بنده سهمیه شاهد هم دارم، ۳۰ درصد سهمیه چطور بین دو نفر ظرفیت قابل اعمال است؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، معمولا ۲۰ درصد بیشتر از ظرفیت برای مرحله اول مجاز شده اند. در رابطه با سهمیه شاهد اطلاعی نداریم. جهت اطلاع بیشتر از مرکز وکلا پیگیری کنید. موفق باشید.

 • سلام شما فرمودین که به مقدار یک برابر و بیست درصد بیشتر ظرفین برای مرحله مصاحبه دعوت میشن و توی دفترچه ثبت نام هست! در حالیکه من دفترچه رو نگاه کردم همچین اشاره ای نکرده بود به میزان ظرفیت معرفی ؟!

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، لطفا این لینک نرجوع کنید و ما عرض کردیم ۲۰% که در دفتر کارشناس رسمی دادگستری بخش چهارم بند ۲ نوشته شده پس از برگزاری آزمون و تصحیح پاسخنامه‌ها داوطلبان به تعداد ظرفیت اعلام شده در منطقه مورد تقاضا به علاوه ۲۰% در هر رشته به شرط کسب حداقل نمره به عنوان مجاز شدگان مرحله اول آزمون برای آزمون شفاهی دعوت می‌شوند. (با مشاهده کارنامه ها حد نصاب قبولی در هر رشته متفاوت بوده و مشخص نیست چه طور محاسبه شده است. درصورتی که اعلام کرده بودند حد نصاب قبولی ۱۲ از ۲۰ می باشد.)
   اما به طور کلی هر سوال و یا اعتراضی دارید می‌توانید از مرکز وکلا پیگیری کنید. موفق باشید.

 • باسلام نمره من ۱۱/۲۳شده . اصلا راهی نیست که اعتراض کنم؟
  واینکه میشه بگین نمره آخرین فرد قبول شده ۳۹ هست یعنی چی؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، برای اعتراض از طریق سایت قوه قضاییه پیگیری کنید. نمره آخرین فرد قبولی باتوجه به ظرفیت و حد نصاب قبولی می‌باشد. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر،‌ به گزارش تهران – ایرنا علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اظهار داشت تکمیل ظرفیت هم به کسب نمره و امتیاز لازم منوط است. حد نصاب ۱۲ از ۲۰ با احتساب ترازگیری است. نتایج مرحله تستی آزمون حدودا ۲ ماه بعد از آزمون اعلام خواهد شد. موفق باشید.

 • حسین مالیاتی می‌گوید:

  با سلام در خصوص نحوه اعمال سهمیه ایثار گران ممکن ساده و روان توضیح بدهید مثلا در یک رشته محل ظرفیت دو نفره؛ نمره سهمیه دار چند درصدنمره نفر دو که بدون سهمیه است باید باشه تا قبول بشه؟
  سپاس از اختصاص وقتتون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، لطفا بند الف صفحه ۲ دفترچه راهنما ثبت نام آزمون را مطالعه کنید. جزئیات لازم ذکر شده است. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، آزمون دادگستری ۹۸ به کتاب ها اضافه شده و آزمون قوه قضاییه به زودی به‌همراه پاسخ در کتاب‌ها قرار می‌گیرد. موفق باشید.

 • سلام و عرض خسته لطفا در مورد نمره حد نصاب آزمون توضیح بفرمایید؟؟ چون حد نصاب بر اساس اولین نمره مکتسبه حساب میشه نه اینکه باید ۶۰ درصد بتونی از ۱۰۰ درصد سوالات رو درست بزنی به فرض اگر اولین نمره ۸۰ درصد باشه آخرین شخصی که بتونه حد نصاب رو بدست بیاره حتما باید ۴۸ درصد رو بزنه چون آزمون رقابتیه و بستگی به رقبای شرکت کننده داره. خیلی ممنون لطفا نظر تکمیلی خود را در این خصوص بفرمایید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، داوطلبان به تعداد ظرفیت اعلام شده در منطقه مورد تقاضا به علاوه ۲۰ درصد در هر رشته به شرط کسب حداقل نمره کتبی ۱۲ از ۲۰ به عنوان مجاز شدگان مرحله اول انتخاب و برای مصاحبه دعوت می‌شوند. موفق باشید.

 • سلام
  اگر در شهری هیچ کس حدنصاب ۱۲ از ۲۰ را نتواند بزند واقعا همه از ازمون کنار گذاشته می شوند. یا این حدنصاب با مصاحبه به حساب می اید

 • سلام آیا کسی که امتیاز ۶۰ میاره با کسی که نمره ۱۰۰ میاره در آزمون کتبی جهت مصاحبه و امتیاز نهایی تاثیری در روند کسب پروانه اشتغال دارد یا نه

 • ایمان پاپی می‌گوید:

  سلام .کتاب یا هر چیز دیگه که سوالات تستی دروس عمومی آزمون کارشناسی رسمی رو داشته باشه ادمین جان اگه داری لطف کن لینکش بزار. همه جا رو سرچ زدم هیچ جا گیرم نیومد

 • سلام رشته ارشد بنده حمل ونقل است .و در سال ۹۷ اخذ کردم .و رشته لیسانس من عمران درسآل ۹۰ اخذ کردم .برای رشته حمل ونقل ثبت نام کردم .درای سوابق قبل از اخذ ارشدم در زمینه حمل ونقل هستم .
  آیا در صورتیکه در آزمون قبول شوم مورد قبول قرار می گیریم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر،‌زمان آزمون ۲۰ شهریورماه می باشد و کارت ورود به جلسه از سه شنبه از سایت سنجش قابل پرینت می باشد. موفق باشید.

 • محمد فلاح می‌گوید:

  باسلام
  در مورد سهمیه ایثارگران که ۳۰ درصد از ظرفیت رو شامل می‌شوند آیا حد نصاب نفر آخر هم ملاک هست. چون تو دفترچه چیزی ننوشه و فقط نوشته ۳۰ درصد از ظرفیت.. تشکر از پاسخگوی

 • سلام. من روز ثبت نام تیک سهمیه جبهه بابام را فعال کردم ولی سابقه جبهه بابام در حال حاضر۱۰ماه است ودارم کاراش انجام میدم که بشه بیشتر از ۱۲ماه میخواستم بدونم کی استعلام سهمیه ها از سازمان مربوطه گرفته میشه؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، فکر میکنم بعد از قبولی لطفا جهت اطلاع بیشتر از طریق کانون کارشناسان پیگیری کنید. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر،حد نصاب قبولی ۱۲ از ۲۰ می باشد و آزمون رقابتی و ظرفیت محدود است طبق بند چ ماده ۸۸ ایثارگران، ۳۰ درصد سهمیه پذیرش به این گروه تعلق می گیرد. موفق باشید.

 • با سلام.
  حد نصاب قبولی در ازمون کتبی کارشناس رسمی چنده؟
  چه تعداد یا درصد پاسخ صحیح برای قبولی در ازمون کتبی باید بزنیم؟
  با تشکر

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، حد نصاب ۶۰% یا ۱۲ از ۲۰ می باشد. اما توجه داشته باشید آزمون رقابتی و ظرفیت محدود است. موفق باشید.

 • سلام. وقتتون بخیر. آیا در آزمون کتبی سال ۹۹ علاوه بر سوالات تخصصی مربوط به رشته، سوالات عمومی مربوط به قوانین هم مطرح می شود؟ من نمونه آزمون های سال های قبل رو دیدم فقط سوالات تخصصی بود ولی بعضی جاها اشاره شده که قوانین رو هم باید برای آزمون کتبی خواند.

 • سلام وقت بخیریه سوال داشتم آیا من که رشته تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی برق (شبکه های انتقال و توزیع) دارم میتونم تو آزمون کارشناس رسمی دادگستری شرکت کنم.؟تشکر از سایت مفیدتون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، طبق اصلاحیه دفترچه راهنما رشته تحصیلی مهندسی تکنولوژی کنترل و ابزار دقیق می تواند در رشته برق، ماشین آلات و تأسیسات کارخانجات شرکت کند. موفق باشید.

 • با سلام
  دو سوال داشتم ،

  ۱ _ حد نصاب نمره قبولی چند است یا چند درصد است ؟

  ۲ _ این مطلب صحت دارد که در مصاحبه سوالت شرعی فقط پرسیده می شود ؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، حدنصاب نمره قبولی ۱۲ از ۲۰ می باشد اما در نظر داشته باشید آزمون رقابتی و ظرفیت محدود است. مرحله دوم آزمون پس از قبولی کتبی مصاحبه می باشد که معمولا از قوانین کارشناس رسمی سوال پرسیده می شود. لینک زیر کتاب مباحث عمومی است که برای مصاحبه کاربردی می باشد. موفق باشید.
   https://noavarpub.com/?p=30731

 • با سلام
  من در آزمون کارشناس رسمی دادگستری سال ۹۹ رشته جهانگردی و ایرانگردی شرکت کردم. آیا منابع مربوط به این رشته را دارید تا از طریق سایت خریداری کنم؟

 • سلام. وقت بخیر
  من ۷ سال پیش ارشد رشته مدیریت اجرایی دانشگاه اصفهان-آموزش محور خوانده ام و دانشنامه ام رو گرفتم (از طریق کنکور سراسری قبول شدم)- لیسانسم مهندسی مکانیک است
  زمان ثبت نام در رشته بازرگانی رشته ام رو مدیریت انتخاب کردم و ثبت نام شد و کد رهگیری داده شد. جهت اطمینان خاطر میخواستم بدونم که مدرک من مشکلی در قبولی من نداره؟ تشکر

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، ممکن است درگذشته کتاب باز بوده باشد سوالات دهه ۷۰ اغلب به صورت تشریحی بوده اند اما از سال ۸۸ تاکنون تمامی آزمونها جزوه بسته و تستی می باشند. موفق باشید.

 • سلام
  من در امتحان کتبی قبول شدم می خواستم ببینم مصاحبه علمیش چطوریه؟ نمونه سوالات مصاحبه دارید ؟
  ممنون میشم کمک بفرمایید

 • په خدا رو شکر.
  دوتا کتاب از سایتتون سفارش دادم این هفته دستم رسیدن هر دوتا عالی بودن.
  یادم رفت اینو بپرسم من واسه ثبت نام مدرک کارشناسی ارشدم رو زدم که برج ۶ سال ۹۸ صادر شده در صورتی که مدرک کارشناسیم مال سال ۹۳ هستش
  واسه این مشکلی پیش نمیاد؟ میشه توضیح بدین

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، با توجه به جدول سنوات که از تاریخ دریافت مدرک تحصیلی تا تاریخ آزمون نظام مهندسی (نه تاریخ ثبتنام) محاسبه میشود، برای مدرک کارشناسی ۳ سال،کارشناسی ارشد ۲ و دکتری ۱ سال از زمان دریافت مدرک تحصیلی باید گذشته باشد. امکان اصلاح مشخصات وجود دارد که لازم است اصلاح شده و با مدرک کارشناسی خود در آزمون شرکت کنید.موفق باشید.

 • سلام خسته نباشید
  توی فیلمی ک تو صفحتون هست کارشناستون توی صحبتهاش میگه تا تاریخ گرفتن مدرک کارشناسی رسمی نیاز ب ۵ سال سابقه هست
  یعنی اونایی ک سابقشون کمتره میتونستن واسه این آزمون بنویسن؟؟؟؟
  من ۹۹/۰۳/۰۱ ثبت نام کردم و تا این تاریخ سابقه تجربیم توی کارم ۴ سال و ۱۱ ماه هستش ولی روز امتحان سابقم ۵ سال و دو ماه میشه حالا با توجه ب اطلاعاتی ک تیمتون داره من شرایط این آزمون رو دارم؟؟؟
  و سوال آخر با توجه ب این ک من دیر متوجه این آزمون شدم و محل کارم هم تعطیل بود که بخام نامه بگیرم از سابقم و موقع ثبت نام اسکنش کنم در نتیجه فقط تونستم فیش حقوقیم رو بجای سابقه شغلی اسکن کنم و بفرستم حالا در صورتی که در جواب سوال قبلیم جوابتون مثبت باشه بنظر شما مشکلی برا ثبت نام و آزمونم پیش نمیاد؟؟؟
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر،‌بله می توانید در آزمون شرکت کنید. لازم است گواهی مبنی بر سابقه کار را پس از قبولی در آزمون ارائه کنید. موفق باشید.

 • مسعود خدابنده لو می‌گوید:

  منظور از آزمون تشریحی چیست،آیا در آزمون قوه قضاییه ۹۸سوالها به صورت کتبی باید پاسخ داده شود،نمونه سوالات تشریحی را از کجا بدست بیاوریم.رشته رایانه و فناوری اطلاعات

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، آزمون تستی می باشد کتاب آزمون های سال های گذشته با پاسخ تشریحی هفته آینده منتشر می شود از طریق سایت می توانید خرید و سوالات را بررسی کنید. موفق باشید.

 • سلام برای ازمون رشته بهداشت محیط که در رشته مهندسی محیط زیست شرکت کرده است منابعی جهت امتحان وجود دارد .اگر پاسخ صحیخ است .منابع را ذکر نمایید.ممنون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بله، همچنین داشتن حداقل پنج سال تمام سابقه تجربي در رشته مورد تقاضا مطابق با نظر كميته تخصصي مربوطه الزامی می باشد. موفق باشید.

 • معصومه ندائی می‌گوید:

  سلام.وقت بخیر.ازخدمتتون یه سوال داشتم اینکه در قسمت آزمون کتبی کارشناس رسمی دادگستری از کتاب قوانین و مقررات سوال مطرح خواهد شد یا در قسمت شفاهی؟؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، از قوانین و مباحث عمومی در مصاحبه سوال می آید. اما در بعضی از آزمون های سال های گذشته حدود یک الی دو سوال از قوانین سوال طرح شده بود. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، درصورتی که مدرکتان آزاد است لازم است اصل دانش نامه ارائه شود در غیر اینصورت ایرادی ندارد. موفق باشید.

 • سلام . بنده تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسیم برج ۹ سال ۹۴ بوده و قبل از فارغ التحصیلی جایی کار میکردم آیا این جزء سابقه تجربی حساب میشه یا صرفا باید ۵ سال از زمان فارغالتحصیلی گذشته باشه؟ داخل دفترچه راهنما حرفی از این نزده که ملاک محاسبه سابقه کار تجربی از زمان فارغ التحصیلی باشه!

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بله درصورتی که مرتبط با رشته مورد تقاضا باشد سابقه کار محسوب می شود و می توانید در آزمون شرکت کنید. موفق باشید.

 • سلام توصیح قسمت اولتون ایراد داره منظور ۵سال سابقه کار هست و ربطی ب اخدمدرک ندارک ولی باید مدرک قبل از ثبت نام گرفته شود…..وفقط ی سوال اا تکنولوزی عمران عمران پذیرفته نمیشود.؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، باتشکر بابت پیام شما، گذشتن ۵ سال ازمدرک کارشاسی تا آخرین آزمون جزو شرایط بوده اما در دفترچه آزمون قوه قضاییه این شرط ذکر نشده، حتما در سایت اصلاح می شود. طبق آزمون دادگستری که در دی ماه برگزار شد طبق اصلاحیه دفترچه راهنما تکنولوژی معماری و عمران می توانند در رشته راه و ساختمان شرکت کنند. اما برای قوه قضاییه هیچ اطلاع رسانی در این رابطه منتشر نشده، لطفا از طریق کانون کارشناسان پیگیری کنید. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، فرم خاصی ندارد صرفا گواهی مبنی بر ۵ سال سابقه کار از یک شرکت معتبر کفایت می کند. موفق باشید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، شما لازم است کارت پایان خدمت داشته باشید و ۵ سال سابقه کار تجربی مرتبط با رشته مورد تقاضا.

 • سلام بنده کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری رو در سال ۹۳ کسب کردم الانم ارشد مهندسی معماری دارم آیا میتونم تو رشته راه و ساختمان ثبت نام کنم؟ممنون از لطفتون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، طبق آزمون دادگستری که در دی ماه برگزار شد طبق اصلاحیه دفترچه راهنما تکنولوژی معماری و عمران می توانند در رشته راه و ساختمان شرکت کنند. اما برای قوه قضاییه هیچ اطلاع رسانی در این رابطه منتشر نشده، لطفا از طریق کانون کارشناسان پیگیری کنید. اما با مدرک ارشدتان می توانید شرکت کنید. موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید هر محلی رو برای کار انتخاب کنیم باید همون شهر آزمون بدیم، یعنی مثلا بومی لرستان باشیم ولرستان رو انتخاب کنیم میتونیم از تبریز امتحان بدیم؟و اینکه آزمون چه تاریخی برگزار میشه؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، طبق بند ۲۳ و ۲۴ داوطلب بايد استان و شهرستان بومي خود را وارد و يكي از گزينههاي بومي را وارد نمايد و داوطلب بايد محل اقامت خود جهت تعيين حوزه امتحاني را در محل مربوطه درج نمايد. آزمون قرار بود ۹ خرداد برگزار شود که باتوجه به شرایط موجود لغو و تاریخ جدید اعلام می شود. موفق باشید.

 • سلام در مدرک کارشناسی من مهندسی تکنولوژی معماری درج شده است میتونم در رشته هایی که مهندسی معماری خورده شرکت کنم ممنون از سایت خوبتون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، طبق آزمون دادگستری که در دی ماه برگزار شد طبق اصلاحیه دفترچه راهنما تکنولوژی معماری و عمران می توانند در رشته راه و ساختمان شرکت کنند. اما برای قوه قضاییه هیچ اطلاع رسانی در این رابطه منتشر نشده، لطفا از طریق کانون کارشناسان پیگیری کنید. موفق باشید.

 • سلام دوباره،قوانین و مقررات کارشناسی که فرمودین در مصاحبه تاثیر داره،الان توی دفترچه زده که در مرحله کتبی ،علاوه بر سوالات تخصصی ،سوالات مقررات هم میاد،الان من چیکار کنم برای مرحله کتبی با توجه به اینکه حجم مطالب هم زیاده بخونم یا نه؟اگه نمره داره که وقت بزارم براش،ممنونم که پاسخگو هستید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، تمامی منابع در این آزمون مشخص شده اند قوانین کارشناس رسمی در حد دو سوال اما با توجه به رشتتون به عنوان مثال برای رشته راه و ساختمان از قوانین شرایط عمومی پیمان سوال می آید. سوالات آزمون های سال های گذشته را بررسی کنید تا با نحوه سوالات آشنا شوید. موفق باشید.

 • با سلام و خسته نباشید.
  من کارشناس رسمی قوه قضاییه رشته امور مالیاتی شرکت کردم ولی هر چی سرچ میزنم از این رشته در سال های نمونه سوال پیدا نمیکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، آزمون این رشته برای اولین بار است. باتوجه به مواد آزمون، کتاب درسنامه حسابداری و حسابرسی این رشته را پوشش می دهد. لطفا جهت مشاهده جزئیات کتاب به این لینک رجوع کنید. موفق باشید.

 • سلام من رشته مهندسی مکانیک‌هستم
  ۲سال پیش فارغ التحصیل شدم تا حالا هیچی نخوندم برای آزمون کارشناس رسمی دادگستری،تقریبا ۲،۳ماه وقت هست برای ازمون،میتونم قبول شم؟
  یا اینکه‌بذارم برای ازمون بعدی؟واقعا دچار تردید هستم،چون هزینه ثبت نام هم بالاس نمیدونم چکار کنم
  لطفا راهنماییم‌کنید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، باتوجه به شرایط پیش آمده آزمون فعلا لغو شده است اما منابع مشخص بوده و مجددا امکان ثبت نام فراهم می شود. بنابراین فرصت خوبی است که به مطالعه بپردازید. موفق باشید.

 • افشین فتحعلیان می‌گوید:

  با سلام
  رشته تحصیلی کارشناسی من مهندسی مکانیک طراحی جامدات بوده و مدرک کارشناسی ارشدم هم مهندسی مکانیک تبدیل انرژی هست در رشته گاز و گازرسانی دارای سابقه بالایی هستم ولیکن مدرک تحصیلی در این رشته مهندسی مکانیک عنوان شده آیا بنده مجاز به شرکت در کارشناسی گاز و گازرسانی هستم یا خیر؟

 • با سلام.میشه روشنتر صحبت کنید.
  حدود چهار سال و سه ماه از مدرک کارشناسی عمران میگذره.یک سال سابقه عضویت در نظام مهندسی.حدود پنج سال سابقه بیمه.میتونم در آزمون شرکت کنم یا نه؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بله، درصورتیکه ۵ سال سابقه کار مرتبط با رشته مورد تقاضا داشته باشید می توانید در آزمون شرکت کنید. موفق باشید.

 • میر مصطفی موسوی می‌گوید:

  با عرض سلام و ادب و احترام
  این حقیر در رشته امنیت عمومی در آزمون کارشناسان سال ۹۹ قوه ثبت نام کردم و اخذ مدرک کارشناسی سال ۹۴ و ارشد سال ۹۶ هست و در شرایط رشته قید شده ۱۰ سال سابقه کار قید گردیده و بنده در سال ۹۳ قبل از اخذ مدرک کارشناسی بازنشسته شدم, آیا می تونم تو آزمون شرکت کنم یا نه
  و آیا فقط یک دفترچه سئوال در زمان آزمون ارائه میشه یا دو دفترچه در قالب سئوالات تخصصی و سئوالات عمومی
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، درصورتی که سابقه کار مرتبط با رشته امنیت عمومی باشد می توانید شرکت کنید. بله، فقط یک دفترچه سوال داده می شود و سوالات طبق منابع معرفی شده تخصصی می باشند. موفق باشید.

 • با سلام، من از اردیبهشت ۹۴ در شغل تخصصی مورد نظر مشغول بکار هستم و سال ۹۷ هم مدرک لیسانس مرتبطش رو گرفتم از آنجایی که خرداد ۹۹ پنج سال سابقه مرتبط رو دارم میتونم ثبت نام کنم؟

 • سلام من مهندسی معماری خواندم سابقه ۷ساال کار دارم اما تاریخ مدرک کارشناسیم ۳۱/۵/۹۵و ارشدم ۳/۷/۹۸میتونم تو این آزمون شرکت کنم؟
  سوال دوم رشته من هم تو ره ساختمان قبول میکنند هم تو معماری داخلی بهتره کدوم انتخاب کنم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بله می توانید در آزمون شرکت کنید.
   باتوجه به منابع آزمون ها و ظرفیت رشته ها بسته به تسلط تان می توانید رشته را انتخاب کنید. موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر لیسانس علوم تربیتی هستم ۵ سال از مدرکم گذشته و ۵ سال هم سابقه کاری در اموزش و پرورش به صورت رسمی دارم می تونم شرکت کنم در آزمون؟

 • مسعود خدابنده لو می‌گوید:

  سلام .عنوان رشته کارشناسی من “مهندسی تکنولوژی نرم افزار” هستش ، آیا امکان شرکت در آزمون کارشناسی رسمی رشته کامپیوتر رو دارم؟؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، خیر، منابع آزمون برای آزمون امسال مشخص شده است. از قوانین دادگستری معمولا دو سوال می آید اما برای مصاحبه از این قوانین سوال پرسیده می شود. موفق باشید.

 • سلام و تشکر. با توجه به اعلام ۳ نفر برای ظرفیت ۲ نفر و اینکه من نفر سوم هستم چون نوشته حداقل نمره معرفی شده در سهمیه آزاد که دقیقا با نمره من یکسان است. من نا امید شدم که مصاحبه شرکت کنم. لطفا راهنمایی کنید. با تقدیر و تشکر از سایت خوب شما.

 • سلام سوال دیگری داشتم از تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسیم تا الان ۶ سال سابقه کار دارم و سال ۹۶ ارشدم رو تموم کرد آیا میشه با مدرک ارشدم ثبت نام کنم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام رشته برق در ۲ آزمون میتونید شرکت کنید لینک منابعش هم براتون میذارم:
   ۱. رشته تاسیسات ساختمانی:

   ۲. رشته برق ماشین و تاسیسات کارخانجات:

 • سلام.وقت بخیر
  تو منابع شرکت در ازمون کارشناسی ی سری سوالات عمومی رو هم نوشته ک مربوط ب مصوباته.ولی من توی سوالا نمیبینم
  اونا واسه مصاحبه ی شفاهیه؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، کتاب قوانین… معمولا در آزمون کتبی رشته های مختلف ۲ ۳ تا سوال حقوقی مطرح میشه که مربوط به این کتاب هست. بعد از قبولی در آزمون کتبی برای آزمون شفاهی بیشترین سوالات از مباحث عمومی و حفوقی خواهد بود که باید خط به خط این کتاب رو حفظ کنید.

 • سلام وقت شما بخیر
  یه فکری تو این ایام قرنطینه به ذهنم خطور کرده، گفتم با شما هم که اهل فن هستید در میان بذارم و از شما مشورت بگیرم، بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی برق گرایش قدرت هستم و حدود ۱۰ سال سابقه بیمه دارم،

  همونطور که در جریان هستید، بازار کار ایران این روزهای تعریفی نداره، به همین خاطر من تصمیم گرفتم در کنار کا رم یه کار جایگزین برای خودم جفت و جور کنم تا اگه احیانا بی کار شدم، بتونم اون کار رو دنبال کنم
  سوالی که از حضورتون دارم اینکه بازار کار کسی که پروانه اشتغال نظام مهندسی در رشته طراحی و نظارت تاسیسات برقی رو داره بهتره یا
  بازار کار کسی که کارشناس رسمی دادگستری در رشته برق، ماشین و تاسیسات کارخانجات داره؟
  ضمنا می خواستم ببینم برای قبولی در آزمون کارشناس رسمی دادگستری، داشتن پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی ضروری است یا خیر
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، این دو پروانه لازم و ملزوم هم دیگه نیستن، ینی برای کارشناسی رسمی نباید حتما پروانه نظام داشته باشید. اگر شرایطشو دارید تو هر دو تا آزمون شرکت کنید و پروانشو داشته باشید. نظام مهندسی در شروع به کار شاید از لحاظ مالی خیلی چشمگیر نباشه ولی مزیت های خیلی زیادی داره. کارشناسی رسمی هم پولش خوبه. موفق باشید.

 • سلام رشته کارشناسی من فقه و حقوق می باشد نه الهیات با گرایش فقه و حقوق و ارشد من حقوق جزا است و به مدت ده سال کارشناس حقوقی و املاک شهرداری می باشم ایا می توانم در ازمون کارشناسی ( امور ثبتی) شرکت کنم

 • سلام من در رشته برنامه ریزی شهری میخوام شرکت کنم
  در مورد انتخاب استان یا شهرستان انتخابی شک دارم با توجه به اینکه براساس ضوابط هم
  در شهرستان های استان تهران و هم قزوین میتونم ثبت نام کنم میخواستم سوال کنم شانس قبولی و یا میزان درآمد ها در کدوم کد محل بهتر است؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. شما باید مکانی را که بومی هستید انتخاب کنید.
   لطفا ظرفیت های مربوط به رشتتون را در هر شهر بررسی کنید. موفق باشید.

 • در رشته های مربوط به مهندسی نقشه برداری، تفاوت کارشناس امور ثبتی و کارشناس نقشه برداری چیست؟
  قبولی کدامیک آسانتر است؟ کار کدام بیشتر است؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. برای آمادگی در آزمون‌های کارشناسی رسمی، انتشارات نوآور کتابهای “درسنامه” با هدف آموزش بصورت خودآموز و همچنین کتابهای “تشریح سوالات آزمون‌های کارشناسی رسمی” با پاسخ‌های تشریحی و با هدف مرور و بررسی تستهای ادوار گذشته تهیه و تدوین نموده است. که در فروشگاه انتشارات نوآور قسمت کارشناسی رسمی قابل مشاهده است.

 • با سلام
  بومی بودن صرفا واسه استانه؟یعنی اگر شهر محل سکونت ما رشته موردنظر نیاز نداشت میتونیم در شهر های مجاور که اعلام نیاز شده شرکت کنیم
  ممنون از پاسخگویی

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. برای بومی بودن باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید.
   دارا بودن سابقه پرداخت حق بيمه به مدت ۴ سال در استان مورد تقاضا تا تاريخ ۰۹
   ۲) مقطع تحصيلي دوره متوسطه را در استان مورد تقاضا گذرانده باشند. (با ارائه گواهي مدرك ديپلم)
   ۳) يكسان بودن محل اخذ مدرك تحصيلي دوره كارشناسي با استان مورد تقاضا
   ۴) يكسان بودن محل تولد متقاضي با استان مورد تقاضا
   ۵) محل سكونت همسر براي بانوان متقاضي با استان مورد تقاضا (ارائه سند مالكيت با ۴ سال سابقه نقلوانتقال يا
   قرارداد اجاره داراي كد رهگيري به مدت ۴ سال)
   ۶) يكسان بودن محل صدور سند ازدواج متقاضي با استان مورد تقاضا

 • سلام آیا داشتن پروانه کارشناسی الزامی می‌باشد منظور از پروانه همون آزمون نظام مهندسی می‌باشد شماره پروانه اون منظور است

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. خیر، شماره پروانه برای داوطلبینی که عضو کارشناس رسمی هستند و برای انتقالی در آزمون شرکت می کنند می باشد.

 • باسلام
  حداقل ۵ سال سابقه باید به چه صورت باشه یه گواهی از یه شرکت بیاریم مورد قبول هست چون سابقه کارم یه جا نبوده و بیمه هم ندارم؟؟؟؟

 • سوال
  باسلام واحترام ایاسابقه بیمه بعدازلیسانس۴سال الزامی است بنده ۳/۵سال دارم؟حدنصاب قبولی چنددرصده؟سوالات مصاحبه دررشته عمران درچه زمینه ای میباشد؟من فوق لیسانس عمران-سازه هستم کدانتخابی دردفترچه را چه کدی بایدباشد؟لطفاجواب بفرماییدممنون ومتشکرم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. برای ارائه سابقه کار بیمه لازم نیست، صرفا گواهی کفایت می کند. حد نصاب قبولی ۶۰% می باشد اما آزمون رقابتی است. برای مشاهده کتاب مباحث عمومی که مربوط به مصاحبه است به این لینک رجوع کنید. کد رشته شما مهندسی عمران ۵۲۳ می باشد. موفق باشید.

 • با سلام،بغیر از سوالات تخصصی هر رشته،ایا قوانین و مقررات مربوط به کارشناسی در مرحله اول نمره ای براش لحاظ میشه ،چند سوال ازش میاد خواهشا ج بدین ممنونم

 • محسن ساغری می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید.در دفترچه آزمون کارشناس رسمی برای راه و ساختمان یک کد تعریف گردیده و برای عمران کلیه گرایش ها یک کد دیگر تعریف گردیده با توجه به اینکه بنده دارای مدرک عمران-گرایش عمران هستم کدوم یکی رو شرکت کنم و اصلا راه و ساختمان و عمران کلیه گرایش ها چه فرقی باهم دارند.

 • سلام و عرض ادب . برای ظرفیت ۲ نفر در آزمون کارشناس رسمی دادگستری با احتساب ۲۰٪ اضافه چند نفر برای مرحله بعدی اعلام شده است؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. احتمالا به بالا گرد می شود و ۳ نفر دعوت به مصاحبه می شوند. جهت اطلاع بیشتر از کانون کارشناسان پیگیری کنید. موفق باشید.

 • سلام وقت بخیر
  من تاریخ فارغ التحصیلی م ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ هستش رشته مهندسی تکنولوژی الکترونیک و سابقه کار ۸ سال . با توجه به بند ۱۵ مثل آزمون قوه قضاییه صراحتا نگفته باید از مدرک ۵ سال گذشته باشه !
  آیا میتونم تو این آزمون که الان ثبت نامش شروع شده شرکت کنم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. لازم است تا تاریخ ۹۹/۰۳/۹، ۵ سال از مدرکتان گذشته باشد.همچنین لازم است ۵سال سابقه کار در رشته مورد نظر داشته باشید.(بیمه لازم نیست صرفا گواهی کفایت می کند.) موفق باشید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخ گویی همیشگی شما
  من شهریور ۹۴ فارغ اتحصیل شدم آیا می توانم در آزمون شرکت کنم؟با توجه به قانون گذشت ۵ سال از مدرک تحصیلی. آیا امکان نادیده گرفتن چند ماه وجود دارد یا قانون سفت و سختی دارد؟ واینکه ملاک تا روز آزمون است یا زمان صدور کارت کارشناسی دادگستری؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. لازم است تا تاریخ ۹۹/۰۳/۹، ۵ سال از مدرکتان گذشته باشد.همچنین لازم است ۵سال سابقه کار در رشته مورد نظر داشته باشید.(بیمه لازم نیست صرفا گواهی کفایت می کند.) موفق باشید.

 • با سلام من در بهمنماه نودوچهار مدرک کارشناسیمو گرفتم.والان یک ساله عضو نظام مهندسی هستم.میتونم در آزمون شرکت کنم؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. لازم است تا تاریخ ۹۹/۰۳/۹، ۵ سال از مدرکتان گذشته باشد.همچنین لازم است ۵سال سابقه کار در رشته مورد نظر داشته باشید.(بیمه لازم نیست صرفا گواهی کفایت می کند.) موفق باشید.

 • سلام من از تاریخ فارغ التحصیلیم ۵۶ماه میگذره و سابقه کارم از۶۰ ماهم رد میشه یعنی قبل از دریافت مدرکم کار میکردم. به نظرتون میتونم کارشناس رسمی قوه قضاییه ثبت نام کنم؟؟؟؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق بند ۱۵ دفترچه راهنمای آزمون تاریخ فارغ التحصیلی باید قبل از ۹۹/۰۳/۰۹ باشد. داشتن حداقل پنج سال تمام سابقه تجربي در رشته مورد تقاضا مطابق با نظر كميته تخصصي مربوطه منظور سایقه بیمه لازم نیست صرفا گواهی مبنی بر داشتن سابقه کار در رشته ای که ثبت نام می کنید کفایت می کند. موفق باشید.

 • سلام من کارشناسی ناپیوسته معماری دارم با عنوان علمی کاربردی معماری و پنج سال گذشته،ایا میتوانم در رشته راه و ساختمان شرکت کنم؟ممنون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق دفترچه نوشته شده رشته مهندسی معماری، جهت اطلاع بیشتر از طریق مرکز وکلا قوه قضاییه پیگیری کنید. موفق باشید.

 • با سلام منظور از ۵ سال سابقه کار مرتبط اینه که از مدرک کارشناسی ۵ سال بگذره یا باید حتما سابقه کار ارائه داد؟جواب این سوال برام خیلی مهمه ممنون از پاسخ گویی شما

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. داشتن حداقل پنج سال تمام سابقه تجربي در رشته مورد تقاضا مطابق با نظر كميته تخصصي مربوطه منظور سایقه بیمه لازم نیست صرفا گواهی مبنی بر داشتن سابقه کار در رشته ای که ثبت نام می کنید کفایت می کند. طبق بند ۱۵ دفترچه راهنمای آزمون تاریخ فارغ التحصیلی باید قبل از ۹۹/۰۳/۰۹ باشد.موفق باشید.

 • سلام قربان. بنده الان سرباز هستم و انتهاي اسفند ٩٨ تموم ميكنم. ميتونم اطلاعات رو ناقص وارد كنم؟ يا يه چيزي پر كنم تا اگر قبول شدم كارتم رو نشون بدم؟ انتهاي فروردين ٩٩ كارتم مياد. ممنونم بابت كمكتون.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق دفترچه آزمون داوطلبان (مرد) بايد وضعيت نظام وظيفه و تاريخ آن را مشخص نمايند. تاريخ صدور كارت ۹۹ باشد. تاریخ پايان خدمت يا كارت معافيت بايد قبل از ۹۹/۰۳/۰۹ باشد. بنابراین می توانید درآزمون شرکت کنید. موفق باشید.

 • جابر فاطمی می‌گوید:

  سلام بنده نزدیک ۲۲سال در ارتش خدمت میکنم کارمند رسمی هستم در رشته مکانیک خودرو و مدرک کارشناسی بنده هم لیسانس مکانیک خودرو و نزدیک ۴سال از مدرکم میگذره ایا میتونم سال ۹۹برا ازمون شرکت کنم ممنون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. بله، می توانید در آزمون شرکت کنید.طبق بند ۱۵ دفترچه راهنمای آزمون تاریخ فارغ التحصیلی باید قبل از ۹۹/۰۳/۰۹ باشد. موفق باشید.

 • با سلام واحترام بنده دارای مدرک کارشناسی در رشته مهندسی تکنولوژی معماری بمدت ۱۰ سال وکارشناسی ارشد در رشته برنامه ریزی شهری بمدت ۵ سال می باشم ایا می توانم در رشته برنامه ریزی شهری کارشناسی رسمی دادگستری شرکت کنم؟

 • یوسف محمدی می‌گوید:

  با سلام من رشتم مهندسی مکانیکه حوزه استان لرستان میخاستم بپرسم توی از بین سه گرایش وسایل نقلیه موتوری .برق و تاسیسات و ماشین آلات کارخانجات و تاسیسات ساختمانی کدامش بهتره و درامد بیشتری داره .ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. تاسیسات ساختمان شامل تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی می باشد اما تاسیسات کارخانجات علاوه بر تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی مبحث ماشین آلات را شامل می شود. هر رشته ظرفیت محدودی دارد و بستگی به مهارت و تخصص تان در آن رشته می باشد. موفق باشید.

 • با سلام و احترام
  منظور از نمره ۱۴/۱۲ در کارنامه کارشناس رسمی دادگستری چیه آیا نمره داوطلب هست و همچنین برای مرحله دوم ۲۰درصد نفرات رو زدن به چه منظوری هست( برای کل استان ۵ نفر می خواهند) و اینکه مرحله دوم واقعا سولات عقیدتی پرسیده میشه یا فقط علمی

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق دفترچه راهنمای کارشناس رسمی حدنصاب قبولی ۱۲ از ۲۰ می باشد. اما باتوجه به کارنامه ها و پیگیری از شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری حد نصاب پایین آمده و ۱۰ از ۲۰ می باشد. ۲۰% اضافه بر ظرفیت برای مصاحبه دعوت و براساس ظرفیت افراد گزینش می شوند. مصاحبه دو مرحله علمی و عقیدتی است. برای مشاهده کتاب قوانین مباحث عمومی دادگستری به لینک زیر رجوع کنید. موفق باشید.
   https://noavarpub.com/?p=30731

 • سجاد خانمرادی می‌گوید:

  سلام. بنده نمره ۱۲/۴۴ رو بدست اوردم و اخرین نفر برگزیده ازاد نمره ۱۲/۵۶ رو کسب کرده ، درحالی که بنده سهمیه ایثارگری هم داشتم اما متاسفانه اخرین نفر سهمیه رو ندشته امتیاز ۱۴/۴۴ کطب کرده ، خوب ایشان که بدون سهمیه هم قبول بودن پس چرا بنده قبول نشدم.

 • اکرم السادات می‌گوید:

  با سلام
  طی اعلام نتایج اولیه از آزمون کارشناس ریمی دادگستری نمره ۱۰ را کسب کرده ام و برایم قید شده که آمادگی ورود به مرحله بعدی را دارم. اما در اطلاعات مربوط به سایت شما خواندم که نمره اکتسابی قبولی ۱۲ از ۲۰ می باشد. این موضوع مرا نگران کرده است. ممنون می شوم در این رابطه توضیح بدهید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق دفترچه راهنمای کارشناس رسمی حدنصاب قبولی ۱۲ از ۲۰ می باشد. اما باتوجه به کارنامه ها و پیگیری از سایت شورای عالی حد نصاب را پایین آمده و ۱۰ از ۲۰ می باشد. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. درصورتی که حدنصاب نمره ۱۲ از ۲۰ را کسب کنید پذیرفته می شوید و افراد در مصاحبه فنی و عقیدتی بر اساس ظرفیت انتخاب می شوند. موفق باشید.

 • میلاد ارم می‌گوید:

  باسلام،،من تو آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ۹۸شرکت کردم،،حدود ۴۵تا ۵۰درصد هم جواب دادم،،رشتم راه ساختمان هست،،سهمیه ایثارگران هم دارم،،،باتوجه به آزمون سال ۹۵چقدر احتمال داره دعوت به مصاحبه شم؟؟؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. درصورتی که حدنصاب نمره ۱۲ از ۲۰ را کسب کنید برای مصاحبه که شامل عقیدتی و فنی می باشد پذیرفته می شوید و پس از مصاحبه افراد بر اساس ظرفیت انتخاب می شوند. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. معمولا یکسال دادگستری و یکسال قوه قضاییه برگزار می شود. اما قطعی نیست.

 • باسلام.
  تو دفترچه اعلام شده حدنصاب نمره قبولی ۶۰ درصد است. اگه مثلا در یک شهری ظرفیت رشته ۵ نفر باشه،در بین شرکت کننده ها شاید مثلا ۳ نفر تونستن نمره ۶۰ رو کسب کنند،تکلیف ۲ نفر دیگه چیست؟
  آیا اون ۲ نفر از درصدهای پایین انتخاب میشن یا صرفا همون ۳ نفر برای محاسبه و دیگر مراحل دعوت خواهند شد؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. درصورتی که حدنصاب نمره ۱۲ از ۲۰ را کسب کنید برای مصاحبه که شامل عقیدتی و فنی می باشد پذیرفته می شوید و پس از مصاحبه افراد بر اساس ظرفیت انتخاب می شوند. موفق باشید.

 • با سلام در آزمون امسال حد نصاب قبولی کتبی ۱۲ از ۲۰ ذکر شده است.در صورت هیچ داوطلبی این شرایط را کسب نکند قبولی رشته به چه صورت اعلام می شود؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. آزمون رقابتی می باشد. و پس از آن برای مصاحبه که شامل عقیدتی و فنی می باشد پذیرفته می شوید و پس از مصاحبه افراد بر اساس ظرفیت انتخاب می شوند. موفق باشید.. موفق باشید.

 • برای معلمان چی؟ یه معلم میتونه تو این ازمون شرکت کنه؟ ضمن اینکه دانشجوی تربیت معلم بوده و هنوز مدت تعهدش تموم نشده و کارت پایان خدمت نداره ولی استخدام رسمیه اموزش و پرورشه

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. بله معلمان می توانند در آزمون شرکت کنند. لازم است کارت پایان خدمت داشته باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق دفترچه نمره ۱۲ از ۲۰ می باشد. و همچنین ظرفیت درنظر گرفته می شود.

 • مریم سلیمی می‌گوید:

  باسلام وخسته نباشی خواستم بدونم هیچ کتابی رو نمیشه سر ازمون برد پس طبق شاخه ماده ۲۷ نظام مهندسی معمولا بایدبصورت کتاب باز باشه.ممنونم راهنمایی کنید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر، بستگی به رشته، تجربه کاری، مدرک، سطح سواد داوطلبان داره، آزمون کارشناسی رسمی آزمون سخت و چند مرحله‌ای (کتبی و مصاحبه) هست و داوطلبان برای این آزمون باید کاملا آماده باشن. موفق باشید

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق دفترچه راهنمای آزمون کارشناس رسمی دادگستری در صورتی که عنوان مدرک شما مهندسی برق باشد می توانید تاسیسات ساختمان شرکت کنید اما اگر عنوان مدرک شما مهندسی تکنولوژی برق-قدرت باشد کد ۳۲۲ است که می توانید در رشته برق، الکترونیک و مخابرات شرکت کنید. موفق باشید.

 • با سلام حدود ۱۵ سال سابقه کاری دولتی در رشته حسابداری دارم اصالتا مازندرانی هستم و تمامی دوره های تحصیلی از ابتدای تا کارشناسی ارشد را در مازندران سپری کرده ام با توجه به اطلاعات دفترچه ۲۰ نفر در مناطق ۲۲ گانه تهران و ۲۰ نفر در کل استان مازندران به تفکیک هر منطقه پنج نفر پذیرش وجود دارد از نظر شما بنده در کدام شهر شرکت کنم که جامعه آماری کمتری داشته باشد ؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. طبق جدول شماره ۵ دفترچه کارشناس رسمی دادگستری، باتوجه به رشته، منطقه محل سکونت خود را انتخاب کنید.

 • سلام :
  آیا آزمون رشته های برق، تاسیسات ساختمانی و کارخانجات برای کارشناسی دادگستری با عنایت به عناوین رشته ها مشترک است . چون منابع و جزوات این رشته ها رو تا جایی که بنده رویت کردم مشترک هستند . ممنون از راهنماییتون

 • سلام. خسته نباشبد
  من متولد مسجدسلیمانم و عضو نطام مهندسی اهواز هستم و سه ساله درتهران زندگی میکنم و مشغول بکار هستم . بنده باید چه شهریرو انتخاب کنم ؟دوسدارم تهران بزنم آیا این بحث بومی و بومی گریو توضیح میدید.ممنونم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. بومی تهران مهم می باشد و مکان سابقه کار مهم نیست. بنابراین شما باید محل سکونت یعنی شهر تهران را انتخاب کنید. موفق باشید.

 • سلام
  میخواستم بدونم فارغ تحصیل های مهندسی معماری میتونن تو رشته طراحی داخلی و تزیینات شرکت کنند .با توجه به اینکه در رشته های مورد نیاز زده معماری نه مهندسی معماری؟
  ممنون

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. خیر متاسفانه. شما پس از قبولی در رشته راه و ساختمان می توانید در فیلد معماری داخلی هم کار کنید اما عکسش ممکن نیست. موفق باشید.

 • سلام من رشتم معماری, راه و ساختمان رو واسه کارشناسی دادگستری ثبت نام کردم,میخواستم بدونم باتوجه به منابع درسی این رشته که بیشتر تخصص عمرانی ها هست, بنظرتون میتونم خودم باخوندن و کلاس رفتن امید به قبولی داشته باشم؟؟ چون خیلی بنظرم مبحثای عمرانیها واسم گنگ بودن نمیدونم چیکارکنم. از طرفی هم واسم گفتن تو کلاس یادمیگیری و..بنظرتون منطقیه؟؟؟؟

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. درصورتی که احساس میکنید تدریس مباحث عمرانی در موفقیت شما تاثیر دارد می توانید در کلاس ها شرکت کنید اما تنها راه قبولی تلاش و پشتکار می باشد. موفق باشید.

 • سلام
  عذر ميخوام من چند تا سوال دارم
  اول اينكه من متولد استان تهران – شهر تهران هستم و با اين حال ميتوانم حوزه فعاليت خود را استان تهران و بخش لواسانات انتخاب نماينم
  دوم اينكه در رشته مورد تقاضاي بنده تهران ٥٠ نفر و منطقه ٢ كه لواسانات باشد ١٠ نفر مورد نياز است به نظر شما بنده كدوم رو انتخاب كنم كه احتمال قبولي ( نسبت متقاضي به افراد مورد نياز ) بنده بيشتر باشد
  مرسي

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. احتمال قبولی در تهران بیشتر می باشد و توجه داشته باشید پس از قبولی امکان انتقال وجود ندارد. موفق باشید.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. از لحاظ محتویات کاری و مسائل حقوقی یکسان می باشند اما بدلیل اینکه دو وزارت خانه جدا می باشند به صورت جداگانه نیرو جذب میکنند.

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. شما می توانید با مدرک کارشناسی ویا ارشد خود شرکت کنید. شرایط شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری؛ دارای حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار در رشته مورد تقاضا پس از اخذ دانشنامه، حداقل سن ۲۵، گواهی معافیت یا کارت پایان خدمت می باشد.

 • سلام.ببخشید من ۴ سال تمام از زمان اخذ مدرکم میگذره. و با توجه به اینکه بعد از قبولی در ازمون کارشناس رسمی،حداقل یک سال تا گرفتن مدرک کارشناس رسمی زمان میبره، یعنی اینطوری ۵ سال سابقه کار میشه، من میتونم ازمون بدم؟

 • سلام وقت بخیر
  دو سوال دارم لطف کنین پاسخ بفرمایید
  بنده برج ۱۱سال ۹۳ فارغ التحصیل شدم با توجه به شرایط ۵سال،۴ماه کسر دارم ظاهرا نمیتونم شرکت کنم؟!!! اما درجایی به سوال یکی از دوستان پاسخ دادین با توجه به داشتن سابقه کار بیشتر میشه..عرض بنده اینه ۵سال از مدرک نگذشته اما سابقه کارم بیشتر از ۶سال هستش آیا میتونم شرکت کنم یا خیر؟؟
  سوال دوم اینکه ساکن شهر ایلام هستم اما ظرفیت ایلام در راه ساختمان صفره و این ظرفیت به شهرهای مثلا مناطق مهران و دهلران و..داده شده ایا میتونم به من در این مناطق شرکت کنم؟بحث بومی و…

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. خیر متاسفانه، طبق دفترجه راهنمای کارشناس دادگستری از زمان اخذ مدرک تا آخرین روز ثبت نام باید حداقل ۵ سال بگذرد و حداقل ۵ سال در رشته مورد نظر سابقه کار داشته باشید.
   خیر متاسفانه، درصورتی که ظرفیت صفر باشد نمی توانید در آزمون شرکت کنید.

 • با سلام
  من ۴ سال از زمان مدرک کارشناسی عمرانم میگذره میخاستم بدونم چقدر زمان میبره تا مدرک کارشناس رسمی دادگستری بیاد .یعنی اون یکسال کسر ثنوات تا اون زمان کامل میشه؟الان میتونم شرکت کنم ۳ سال هم سابقه کار دارم

  • پشتیبانی انتشارات نوآور می‌گوید:

   سلام وقت بخیر. شرایط شرکت در آزمون کارشناس رسمی دادگستری؛ داشتن حداقل ۵ سال سابقه کار در رشته مورد تقاضا پس از اخذ دانشنامه تا روز ثبت نام، می باشد.

 • ببخشید این دو کتاب تشریح آزمون ها که مربوط به منابع آزمون کارشناس رسمی برق، ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات هستند و در سایت زده در مرحله چاپ، کی آماده میشن و قابل خرید هستند؟ تشکر

 • حسین هجیری می‌گوید: