سوالات متداول نرم‌افزار نوآور (ویندوز و اندروید)

 • ۱- چگونه می‌توانم نرم‌افزار "نوآورآنلاین" را روی گوشی اندرویدی یا لپ‌تاپ نصب کنم؟ [🔗]

  برای دانلود نرم‌افزار کافیست وارد این لینک شوید: https://npub.ir/m/app

 • ۲- شرایط ثبت نام و شرکت در کلاس‌های آنلاین نوآور چیست؟ [🔗]

  برای مشاهده شرایط ثبت نام و شرکت در کلاس‌های آنلاین نوآور کافیست وارد این لینک شوید: https://npub.ir/m/classterms

 • ۳- محیط برگزاری کلاس چیست و چگونه باید از آن استفاده کنم؟ [🔗]

  کلاس‌های آنلاین بر بستر اسکای روم و در نرم‌افزار "نوآور آنلاین" برگزار شده و می‌توانید سوالات متداول استفاده از آن را از اینجا مشاهده نمایید: https://npub.ir/m/sky

 • ۴- در کلاس ثبت نام کرده ام، اما نمی دانم چطور باید اطلاعیه ها و جزوات مربوط به کلاس را دریافت نمایم؟ [🔗]

  برای دریافت راهنمایی در این باره ، از طریق وب سایت انتشارات نوآور وارد قسمت پشتیبانی (تیکت) شده و برای واحد علمی تیکت ثبت کنید.

 • ۵- در کلاس به صورت قسطی ثبت نام کرده ام، و دسترسی من به خاطر عدم پرداخت قسط دوم محدود شده است، چه کاری باید بکنم؟ [🔗]

  ابتدا می بایست قسط پرداخت نشده خود را از طریق لینک https://npub.ir/?pi پرداخت نموده و سپس از طریق وب سایت انتشارات نوآور قسمت پشتیبانی (تیکت) برای واحد علمی تیکت ثبت کنید تا دسترسی شما مجددا برقرار شود.

 • ۶- آیا امکان استفاده از نرم افزار "نوآور آنلاین" روی سیستم عامل مک و آیفون وجود دارد؟ [🔗]

  خیر، در حال حاضر نرم افزار نوآور تنها در دو نسخه اندروید و ویندوز قابل دریافت و استفاده است.

 • ۷- آیا امکان پرینت ، اسکرین شات و یا دریافت فایل PDF کتب الکترونیکی مجموعه نوآور وجود دارد؟ [🔗]

  خیر، محصولات الکترونیکی مجموعه انتشارات نوآور تنها در نرم افزار "نوآورآنلاین" قابل استفاده هستند.

 • ۸- حداکثر از نرم‌افزار "نوآورآنلاین" روی چند دستگاه فارغ از سیستم عامل می‌توان استفاده کرد؟ [🔗]

  نرم‌افزار "نوآورآنلاین" حداکثر روی دو دستگاه فارغ از سیستم عامل، برای هر کاربر قابل نصب است.

 • ۹- در صورتی که بنا به هر دلیلی مجبور به تغییر دستگاهی شدیم که نرم‌افزار "نوآور آنلاین" روی آن نصب است، آیا امکان استفاده از نرم‌افزار "نوآور آنلاین" در دستگاه جدید وجود خواهد داشت؟ [🔗]

  خود کاربر نمی‌تواند با انجام اعمالی نظیر حذف نرم‌افزار از روی دستگاه های قبلی، خروج از حساب کاربری در دستگاه های قبلی و اعمالی از این دست، لیست دستگاه های خود را ویرایش نماید، ویرایش لیست دستگاه‌های کاربران صرفا توسط کارشناسان تیم فنی نشر نوآور انجام میپذیرد و برای ویرایش لیست دستگاه‌ها نیز، می‌بایست کاربر، یک تیکت برای واحد آی‌تی ثبت نماید. کاربران عزیز باید توجه داشته باشند که ویرایش لیست دستگاه های کاربران، به منظور معرفی دستگاه جدید و جایگزین به سیستم برای هر کاربر صرفا یکبار امکان پذیر است.

 • ۱۰- در حین برگزاری کلاس ، صدای استاد دچار قطع و وصلی شدید است، چه کاری باید انجام دهم؟ [🔗]

  کیفیت کلاس آنلاین متاثر از کیفیت اینترنت شخص دانشجو و شخص استاد است . در صورتی که در حین برگزاری کلاس صدای استاد دچار قطع و وصلی شدید است ممکن است این مشکل به خاطر کیفیت اینترنت استاد یا دانشجو باشد.

 • ۱۱- کلاس برگزار شده است اما هنوز ویدئوی آن در نرم افزار وجود ندارد، چه کاری باید انجام بدهم؟ [🔗]

  بارگذاری ویدئوها می بایست توسط اساتید محترم برای دانشجویان انجام شود، گاهی ممکن است فرآیند بارگذاری ویدئوها از ۲۴ الی ۴۸ ساعت زمان بر باشد.

 • ۱۲- ویدئوهای کلاس تا چه زمانی در دسترس برای دانلود و قابل استفاده خواهند بود؟ [🔗]

  ویدئوهای تمامی کلاس‌ها برای استفاده در حالت "پخش آنلاین" صرفا تا روز آزمون قابل استفاده خواهند بود و بعد از آن کاربر برای استفاده از ویدئوهای کلاس خود می‌بایست آنها را دانلود نماید. در صورتی که کاربر فایل‌های ویدئویی جلسات را دانلود کند و آنها را نیز از روی دستگاه خود حذف نکند، می‌تواند به صورت دائمی از این ویدئوها استفاده کند . بدیهی است فقط نرم‌افزار "نوآور آنلاین" در دو نسخه اندروید و ویندوز قابلیت پخش فایلهای ویدئویی مجموعه نوآور را دارند.

 • ۱۳- ویدئوهای کلاس با چه نرم افزارهایی به غیر از نرم‌افزار "نوآور آنلاین" قابل پخش هستند؟ [🔗]

  ویدئوهای مربوطه به کلاس‌های مجموعه انتشارات نوآور تنها و فقط با خود نرم‌افزار "نوآور آنلاین" قابل پخش هستند و سایر نرم افزارهای پخش‌کننده رایج در هر دو سیستم عامل اندروید و ویندوز قادر به پخش فایلهای ویدئویی مربوطه به کلاس‌های مجموعه انتشارات نوآور نیستند.

 • ۱۴- محل ذخیره فایلهای ویدئویی دانلود شده در نسخه اندروید کجاست ؟ [🔗]

  نرم افزار نوآور نسخه اندروید در حال حاضر فایلهای دانلود شده را در محل ذخیره داخلی دستگاه تلفن همراه و در پوشه‌ای به نام NoavarOnline ذخیره می نماید.

 • ۱۵- محل ذخیره فایلهای ویدئویی دانلود شده در نسخه ویندوز کجاست؟ [🔗]

  در نسخه ویندوز ، آدرس محل ذخیره فایلهای ویدئویی دانلود شده C://User/[YourUserName]/AppData/Roaming/VideoFiles می باشد. به جای عبارت [YourUserName] نام رایانه شما قرار میگیرد. در صورت مشاهده نکردن پوشه AppData ، از باز بودن hidden های سیستم خود مطمئن شوید چرا که این پوشه یک پوشه مخفی یا hidden است.

 • ۱۶- نام فایل ویدئویی دانلود شده را می توان تغییر داد ؟ [🔗]

  در صورتی می توانید نام فایلهای ویدئویی دانلود شده را تغییر دهید که عبارت داخل [ ] را حذف نکنید.

 • ۱۷- آیا با حذف شدن ویدئوهای کلاس از روی سرور نوآور، ویدئوهای دانلود شده غیر قابل استفاده خواهند شد؟ [🔗]

  در صورتی که ویدئوهای کلاس شما، از روی سرور مجموعه انتشارات نوآور حذف شوند، شما دیگر قادر به تماشای آنلاین ویدئوها و همینطور دانلود آنها نخواهید بود. در چنین شرایطی تنها آن دسته از کاربرانی که ویدئوهای کلاس را قبل از حذف آنها، دانلود کرده‌اند و فایلها را نیز از روی دستگاه خود حذف نکرده‌اند، می‌توانند به صورت دائمی به وسیله نرم‌افزار "نوآورآنلاین" از فایل‌های دانلود شده استفاده نمایند. بدیهی است در صورتی که مجموعه نوآور قصد حذف ویدئو های یک کلاس را داشته باشد، چندین مرتبه به صورت پیامکی با فواصل زمانی مختلف و چند هفته زودتر اطلاع رسانی می‌کند.

 • ۱۸- آیا با حذف شدن نرم‌افزار "نوآور آنلاین" از روی دستگاه ما، ویدئوها نیز حذف می شوند؟ [🔗]

  خیر، با حذف شدن نرم افزار "نوآور آنلاین" در هر دو سیستم عامل اندروید و ویندوز، فایلهای ویدئویی دانلود شده توسط نرم‌افزار "نوآور‌آنلاین" ، از روی دستگاه کاربر پاک نخواهند شد.

 • ۱۹- علت اینکه در ابتدای پخش آفلاین نیز، نیاز به دسترسی به اینترنت است، چیست؟ [🔗]

  علت این امر بررسی دسترسی داشتن کاربر به ویدئوی مورد نظر است و صرفا چند ثانیه زمان می برد، بعد از بررسی دسترسی ویدئو و آغاز پخش ویدئو می توانید اینترنت دستگاه خود را قطع نمایید.

 • ۲۰- چگونه می‌توانم از اینترنت موبایل در لپ‌تاپ یا پی‌سی استفاده کنم؟ [🔗]

  سه روش مختلف برای اتصال اینترنت گوشی به لپ‌تاپ وجود دارد: کابل USB، بلوتوث و وای‌فای. برای آموزش این کار کافیست وارد لینک https://npub.ir/m/data شوید و مطابق آموزش تصویری عمل کنید.